Невдовзі у Раді розглянуть проєкт закону про скасування переходу на літній та зимовий час

Джерело: Ярослав Железняк

Народні обранці вже невдовзі розглядатимуть у другому читанні законопроєкт, яким пропонують скасувати період на літній/зимовий час в Україні.

За даними Железняка, законопроєкт розглядатимуть вже на найближчому пленарному тижні.

“Дуже правильна ініціатива – буду підтримувати”, – зауважив народний депутат.

Зауважимо, що в Україні двічі на рік переводять годинники на літній та зимовий час.

Зокрема в останню неділю жовтня країна переходить на зимовий час. У цьому випадку вночі стрілки годинників переводять назад на одну годину.

Водночас в останню неділю березня відбувається перехід на літній час – переведення годинників на годину вперед.

Перехід здійснюється з кількох причин, зокрема з метою раціонального використання світлого часу доби та економії електроенергії на освітлення, а також для синхронізації в часі з іншими країнами.

Ще одна причина – велика відстань між східними та західними регіонами та відповідно, суттєва різниця у світловому часі доби. До прикладу, якщо жити у зимовому часі, то у східних регіонах схід Сонця відбуватиметься раніше (влітку, наприклад, почне світліти вже близько 3:00). Відповідно й вечорітиме значно раніше.

Якщо жити у літньому часі, то тоді на заході країни взимку світатиме пізніше, близько 9:00.

Попри такі причини, чимало фахівців наголошують на негативному вплив часових переходів. Зокрема це порушує біоритми людини та впливає на здоров’я.

Двоє людей у ​​різний час за останні вісім місяців намагалися вбити засновника технологічних компаній SpaceX та Tesla Ілона Маска.

В Україні 15 липня температура повітря місцями досягатиме +43 градуси. Завтра очікується, що в західних областях України можливі дощі та грози, в той час, як решта країни залишатиметься сухою.

Речниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова відреагувала на замах на експрезидента США Дональда Трампа, заявивши, що США буцімто розпалюють ненависть до політичних опонентів.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Принцеса Уельська вдруге з’явиться на публіці після оголошення діагнозу щодо раку. Зокрема, Кейт Міддлтон відвідає фінал Вімблдону в неділю, 14 липня.