Невдовзі у Раді розглянуть проєкт закону про скасування переходу на літній та зимовий час

Джерело: Ярослав Железняк

Народні обранці вже невдовзі розглядатимуть у другому читанні законопроєкт, яким пропонують скасувати період на літній/зимовий час в Україні.

За даними Железняка, законопроєкт розглядатимуть вже на найближчому пленарному тижні.

“Дуже правильна ініціатива – буду підтримувати”, – зауважив народний депутат.

Зауважимо, що в Україні двічі на рік переводять годинники на літній та зимовий час.

Зокрема в останню неділю жовтня країна переходить на зимовий час. У цьому випадку вночі стрілки годинників переводять назад на одну годину.

Водночас в останню неділю березня відбувається перехід на літній час – переведення годинників на годину вперед.

Перехід здійснюється з кількох причин, зокрема з метою раціонального використання світлого часу доби та економії електроенергії на освітлення, а також для синхронізації в часі з іншими країнами.

Ще одна причина – велика відстань між східними та західними регіонами та відповідно, суттєва різниця у світловому часі доби. До прикладу, якщо жити у зимовому часі, то у східних регіонах схід Сонця відбуватиметься раніше (влітку, наприклад, почне світліти вже близько 3:00). Відповідно й вечорітиме значно раніше.

Якщо жити у літньому часі, то тоді на заході країни взимку світатиме пізніше, близько 9:00.

Попри такі причини, чимало фахівців наголошують на негативному вплив часових переходів. Зокрема це порушує біоритми людини та впливає на здоров’я.

Правоохоронці затримали чергових підпалювачів, які скоювали злочини за вказівками Росії.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський спростував заяву лідера РФ Володимира Путіна про оточення українських військових у Курській області, назвавши це “відвертою дезінформацією”.

Російські військові внесли технічні зміни у керовані авіаційні бомби (КАБи) і тепер вони летять на більшу відстань.

В Україні накопичено достатні запаси паливно-мастильних матеріалів для стабільного проходження осінньо-зимового періоду. 

За даними ЗМІ американці, які створюють фейкові новини про кандидатку на пост президента США Камалу Гарріс, працюють на розвідку Росії.