Невідомі сприяють розширенню «тіньового» флоту російських танкерів для перевезення газу
Джерело: Financial Times
Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.
За інформацією інсайдерів судноплавної галузі, серед них була низка невідомих компаній, здебільшого зареєстрованих в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ). Вони за останній рік швидко придбали судна для транспортування СПГ, що призвело до зростання цін на ринку, особливо на найстаріші кораблі.
Активність нагадує те, як РФ заснувала “тіньовий флот” танкерів для транспортування нафти в умовах західних санкцій. Але тепер – використовуючи ще й ОАЕ як центр енергетичної торгівлі.
Продажі російського СПГ менше постраждали від західних санкцій, ніж нафта, тому Кремль готується до можливого посилення обмежень. За даними консалтингової компанії Windward, з другого кварталу 2023 року понад 50 суден для транспортування СПГ змінили власників на компанії з ОАЕ. Подібне раніше було рідкісним явищем.
Група відстеження суден Kpler повідомляє, що ці зміни на ринку танкерів для СПГ вказують на складну мережу морських операцій, потенційно пов’язаних із російськими інтересами. Деякі групи з Дубаю мають непрозору структуру власності, схожу на ті, що керують “тіньовим флотом” нафтових танкерів Москви.
Деякі з новопридбаних суден для СПГ тепер курсують маршрутами, які традиційно використовували для транспортування газу з Росії. За даними Kpler, одне з цих суден завантажувало СПГ з Ямалу, флагманського експортного проєкту Росії, який ще не потрапив під санкції.
ЄС та Азія, великі ринки для російського СПГ, утримуються від запровадження заборони на імпорт, щоб уникнути дестабілізації глобального ринку газу. Проте Захід почав вживати заходів для обмеження торгівлі.
У червні ЄС схвалив обмеження, які забороняють перевантаження російського СПГ з великих криголамних суден на менші судна в портах ЄС. Це значно обмежує можливості Росії для глобального розподілу газу.
- 14-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії націлено на нафтовий “тіньовий флот” Росії. Обмеження охоплять майже 70 осіб.
- Три країни ЄС виступfли проти запровадження санкцій щодо так званого “тіньового флоту” Росії, який складається з напівлегальних нафтових танкерів. Греція, Кіпр і Мальта виступили проти рішення про посилення санкцій проти танкерів
- Велика Британія має намір звернутися до кількох європейських країн із закликом до дій, спрямованих проти так званого тіньового флоту нафтових танкерів, які Росія використовує для обходу міжнародних санкцій.
Особистий духовний радник експрезидента США Дональда Трампа, пастор Марк Бернс, заявив, що українські військові на фронті потребують не фінансової допомоги, а сучасного озброєння для боротьби з російським повномасштабним наступом.
Фестиваль DOCVILLE у м. Льовен скасував показ російського пропагандистського фільму “Russians at War” завдяки проактивним та швидким діям посольства України у Бельгії, наголосили у МЗС.
Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо військовослужбовця однієї з частин, дислокованої на Сумщині. Підозрюваний привласнив прилади нічного бачення та бінокуляри загальною вартістю понад 4,5 млн гривень.
Оператори 413-го батальйону “Рейд” Сил безпілотних систем виявили та завдали точний удар по важкій вогнеметній системі залпового вогню ТОС-1А “Сонцепьок”, котру російські війська намагалися сховати в посадці за 25 км від лінії фронту.
Командування російської армії розглядало можливість тактичного ядерного удару по Україні восени 2022 року після низки поразок на фронті, внаслідок яких російські війська були змушені залишити спершу Харківську область, після чого — тікати з Херсону.