«Невизначеність» щодо членства України в НАТО є мотивацією для Росії «продовжувати терор» – Зеленський

Повідомляє Зеленський в Telegram

Президент України Володимир Зеленський прокоментував сигнали саміту НАТО щодо вступу України у Північноатлантичний альянс.

“Ми цінуємо наших союзників. Ми цінуємо нашу спільну безпеку. І ми завжди цінуємо відкриту розмову. Україна буде представлена у Вільнюсі, на саміті НАТО. Бо це – повага. Але Україна теж заслуговує на повагу”, – сказав Зеленський.

Він зазначив, що Україна отримала сигнали про те, що обговорюються формулювання без України. І ці формулювання – лише про запрошення, а не про членство України.

“Безпрецедентно й абсурдно – коли немає жодних часових рамок і для запрошення (!), і для членства України; і коли натомість додається якесь дивне формулювання про «умови» навіть для запрошення України”, – повідомив президент.

Зеленський додав, що такі дії схожі на те, що Україну не готові “ані запросити в НАТО, ані зробити її членом Альянсу”.

“А значить, залишається можливість торгуватися членством України в НАТО – у переговорах із Росією. А для Росії це означає мотивацію й надалі продовжувати свій терор”.

Президенти США Джо Байден та Володимир Зеленський зустрінуться 12 липня у Вільнюсі, де проходить саміт НАТО. Зеленський анонсував, що обговорить на зустрічі дії саміту і назвав такі рішення “слабкістю”.

“Невизначеність – це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті”.

Військовий фахівець в галузі радіотехнологій та голова ГО “Центр радіотехнологій” Сергій Бескрестнов з позивним “Флеш” пояснив, чому українці помічають збій часу на їхніх телефонах.

Управління боротьби з шахрайством Європейського Союзу (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.

З початку 2024 року українські Сили оборони знищили та пошкодили 3 179 танків армії РФ, що можна порівняти з виведенням з ладу приблизно 102 танкових батальйонів (1 батальйон — 31 танк).

Внаслідок російського удару по Запоріжжю зросла кількість постраждалих.

Відповідно до законопроєкту, Польща планує інвестувати 3 мільярди злотих (750 мільйонів доларів) у збільшення виробництва боєприпасів, щоб забезпечити достатні запаси на випадок нападу з боку Росії.