Незалежна комісія ЄС перевірить стан «Дружби» в Україні вже 18 березня

Джерело: “Радіо Свобода“.

За даними “Радіо Свобода”, у середу, 18 березня, розпочнеться технічна інспекція української ділянки нафтопроводу “Дружба”, яка була виведена з ладу внаслідок атак РФ. Група кваліфікованих європейських інженерів уже перебуває в Києві та координує свої дії з представництвом ЄС.

Ця перевірка має вирішальне значення для розблокування фінансової допомоги Україні. За інформацією дипломатичних джерел, Угорщина прямо пов’язує надання кредиту на суму 90 мільярдів євро з відновленням транзиту нафти або принаймні з допуском незалежних експертів до місць пошкоджень.

Важливим моментом є склад комісії. Як стало відомо “Радіо Свобода”, до неї не увійшли фахівці з Угорщини чи Словаччини. Це рішення Брюссель ухвалив, щоб уникнути будь-яких звинувачень в упередженості та отримати максимально нейтральну оцінку стану об’єкта.

Варто зазначити, що Україна наполягає на тому, що магістраль зазнала значних руйнувань через російські обстріли наприкінці січня 2026 року. Водночас Будапешт і Братислава ставлять ці факти під сумнів та стверджують, що згідно з їхніми супутниковими даними, технічних перешкод для негайного запуску нафтопроводу нібито не існує.

Наразі лише звіт від незалежних європейських інженерів, який очікується найближчими днями, має стати ключовим фактором для вирішення долі подальшого дипломатичного спілкування між Угорщиною, Словаччиною та Україною.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.