Нідерландська компанія Yandex NV продала свій російський підрозділ та вийшла з РФ

Джерело: BBC

Нідерландська компанія Yandex NV продала свій бізнес у Росії – зокрема пошукову систему “Яндекс” – та заявила про вихід з російського ринку.

Бізнес було продано за 475 млрд рублів (5,2 млрд доларів), що набагато нижче ринкової ціни, яка у 2021 році сягала 30 млрд доларів.

Таким чином, після продажу російський бізнес “Яндексу” повністю належить РФ.

У Росії привітали продаж компанії, наголосивши, що він став результатом довгого періоду планувань та перемовин, які тривали понад 18 місяців.

“Це саме те, чого ми прагнули досягти декілька років тому, коли “Яндекс” опинився під загрозою поглинення західними IT-гігантами”, – сказав заступник глави парламентського комітету РФ з інформаційної політики Антон Горєлкін.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну наприкінці лютого 2022 року, чимало іноземних компаній покинули російський ринок, часто продаючи свій бізнес на невигідних умовах.

Попри те, що “Яндекс” у РФ позиціює себе як незалежного від Кремля, у його пошуковій системі немає жодних згадок про воєнні злочини армії РФ в Україні щодо цивільного населення.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.