Нідерландська компанія Yandex NV продала свій російський підрозділ та вийшла з РФ
Джерело: BBC
Нідерландська компанія Yandex NV продала свій бізнес у Росії – зокрема пошукову систему “Яндекс” – та заявила про вихід з російського ринку.
Бізнес було продано за 475 млрд рублів (5,2 млрд доларів), що набагато нижче ринкової ціни, яка у 2021 році сягала 30 млрд доларів.
Таким чином, після продажу російський бізнес “Яндексу” повністю належить РФ.
У Росії привітали продаж компанії, наголосивши, що він став результатом довгого періоду планувань та перемовин, які тривали понад 18 місяців.
“Це саме те, чого ми прагнули досягти декілька років тому, коли “Яндекс” опинився під загрозою поглинення західними IT-гігантами”, – сказав заступник глави парламентського комітету РФ з інформаційної політики Антон Горєлкін.
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну наприкінці лютого 2022 року, чимало іноземних компаній покинули російський ринок, часто продаючи свій бізнес на невигідних умовах.
Попри те, що “Яндекс” у РФ позиціює себе як незалежного від Кремля, у його пошуковій системі немає жодних згадок про воєнні злочини армії РФ в Україні щодо цивільного населення.
- Співзасновник російської компанії Яндекс Аркадій Волож засудив “варварське” вторгнення Росії в Україну
Вифлеємський вогонь доставили до Києва 15 грудня. Церемонія передачі вогню відбулась в укритті через повітряну тривогу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.
Народний депутат Юрій Бойко обурився, що в Україні “зносять пам’ятники, забороняють говорити російською і ходити до церкви”, просуваючи прокремлівські наративи.
15 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що протягом тижня російські війська застосували проти території України понад 600 КАБів, більш як 500 дронів та 100 ракет.
Попри відведення військ з півночі Сирії після падіння режиму Башара Асада, Росія поки не поспішає залишати авіабазу Хмеймім у Латакії та військово-морську базу в Тартусі, повідомили агентству Reuters чотири сирійські посадовці.