Нідерланди долучилися до IT-коаліції для підтримки ЗСУ

Джерело: Міноборони

На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.

Новий учасник коаліції вже зробив внесок у розмірі 10 мільйонів євро.

Ціллю IT-коаліції є підтримка Міністерства оборони України та Збройних сил України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.

Крім Нідерландів, учасниками ініціативи є ще 11 країн: Україна, Бельгія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург та Японія.

Окремо від Нідерландів, Данія в ході роботи Контактної групи виділила 91 мільйон данських крон (понад 12 мільйонів євро) на кіберзахист України у межах ІТ-коаліції. Кошти спрямують на проєкти з кібербезпеки Збройних сил України та Міністерства оборони України і вони є важливим внеском у довгострокову підтримку кіберзахисту держави.

“Технології можуть допомогти перетворити позиційну війну на маневрену. ІТ-коаліція покликана забезпечити необхідну цифрову основу для розгортання будь-яких нових технологічних рішень. Я вдячна партнерам, що продовжують підтримувати нас у кожній сфері, а особливо в IT, кіберзахисті та інноваціях”, – прокоментувала розвиток коаліції заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

Довідково. ІТ-коаліція – це спеціальна група держав у межах Контактної групи з питань оборони України (“формат Рамштайн”) під керівництвом Естонії та Люксембургу. Внески в ІТ-коаліцію раніше зробили Естонія (500 тисяч євро) та Люксембург (10 мільйонів євро). Литва та Латвія також передали матеріальну допомогу у вигляді ліцензій та обладнання.

Прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал заявив, що підтримка України в найближчі місяці сформує майбутнє Європейського Союзу, і закликав своїх колег зробити більше для захисту України та себе.

Протягом минулої доби, 6 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 148 бойових зіткнень. Найактивніше ворог наступав на Покровському та Курахівському напрямках.

Ввечері 6 листопада президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з обраним 47-м президентом США Дональдом Трампом. Зокрема сторони домовилися підтримувати тісний діалог і розвивати нашу співпрацю.

У Центрі національного спротиву повідомили, що Центри популяризації російського “язика” росіяни створять на усіх тимчасово окупованих територіях України. Таку “ініціативу” висловив глава РФ Володимир Путін.

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена нині планує у терміновому порядку виділити залишок у 6 мільярдів доларів з безпекового пакету підтримки Україні. Відповідний крок планують зробити до інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року.