Нідерланди мають намір передати Україні на шість винищувачів F-16 більше
Джерело: міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен
Для України планують підготувати ще шість додаткових винищувачів F-16. Нідерланди загалом передадуть 24 борти.
“Міністерство оборони Нідерландів готує до постачання Україні ще шість винищувачів F-16, – йдеться в заяві. – Перевага України в повітрі має важливе значення для протидії російській агресії”.
31 січня Кайса Оллонґрен зазначила, що країна зможе спорядити Україні винищувачі F-16 вже цього року.
Довідка. У грудні 2023 року президент Володимир Зеленський повідомив, що вже Нідерланди ухвалили рішення стосовно підготовкт перших 18 винищувачів F-16 для передачі Україні.
30 серпня 2023 року міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.
Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, – це всі літаки цього класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.
- 19 листопада 2023 року Володимир Зеленський повідомив, що на 2024 рік Нідерланди погодили понад 2 мільярди євро військової допомоги Україні.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
- Нідерланди виділять 87 мільйонів євро на закупівлю артилерійських снарядів для України. Тоді як 25 мільйонів євро скерують до Міжнародного фонду для України на придбання обладнання. Уряд також інвестує 10 мільйонів євро в покращення кіберзахисту України, повідомила міністерка оборони Кайса Оллонгрен.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.