Нідерланди оштрафували чотири компанії, які допомагали Росії будувати Кримський міст

Джерело: The Telegraph

Прокуратура Нідерландів покарала чотири голландські компанії та вісьмох осіб за порушення санкцій ЄС проти РФ в період з 2014 по 2017 роки, а саме за допомогу Росії в будівництві Кримського мосту.

Вісьмох осіб засуджено до громадських робіт на термін від 20 до 60 годин, а компанії сплатили штрафи на загальну суму 160 тис. євро.

У прокуратурі повідомили, що компанії постачали машини, деталі машин та інші послуги для будівництва мосту.

“Кримський міст був побудований частково завдяки використанню голландських знань і досвіду”, – додали в прокуратурі.

Зазначають, що, допустивши порушення санкцій, одна компанія отримала вигоду від постачання заборонених товарів та послуг в розмірі 71 330 євро. Зараз кошти конфісковані нідерландським прокурором.

У прокуратурі не назвали, які саме компанії причетні до будівництва.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.

В “Укренерго” повідомили, що завтра, 29 травня, в Україні не прогнозуються відключення електроенергії.

Військовий оглядач Юліан Рьопке зазначив, що теоретично більшість російських авіабаз перебувають у межах досяжності західного озброєння, отриманого Києвом від союзників.