Шольц проти постачання Україні ракет Taurus через побоювання нападу на Кримський міст

Джерело: Yahoo News

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється надсилати Україні крилаті ракети Taurus через побоювання, що вони будуть використані для атаки на Керченський міст.

3 вересня німецька газета Bild писала, що у Німеччини зберігається недовіра до України щодо “можливого розгортання на території Росії”. Неназваний український чиновник сказав, що це “знову виправдання з боку Німеччини”.

Bild повідомила, що канцлер Німеччини протистоїть тиску з боку Великої Британії та України щодо постачання ракет, попри запевнення Британії, що вони будуть випущені лише по цілях, схвалених Німеччиною.

Британські офіційні особи намагалися переконати Шольца, що він може уникнути значної ескалації з Росією, показавши йому дані розвідки, які підтверджують, що Україна не завдає ударів Storm Shadow по цілях без британського дозволу.

Німецькі опозиційні депутати засудили рішення Шольца щодо ракет Taurus, назвавши це символом “повної неспроможності” Німеччини бути лідером європейської безпеки.

Україна особливо прагне придбати ракети Taurus, оскільки вони мають більшу дальність, ніж Storm Shadows і французькі SCALP, які вже поставлені в Україну.

Довідка. Taurus — керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовуються українськими військовими.

Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого семеро осіб зазнали поранень.