Рішення стосовно постачання Taurus Україні можуть ухвалити вже «незабаром» – ЗМІ

Джерело: T-online

У Німеччині посилюється тиск на федеральний уряд щодо постачання німецьких крилатих ракет Україні. Зауважується, що рішення стосовно Taurus можуть прийняти незабаром.

Дебати про ракети для України набирають обертів. Нині, окрім опозиції, все більше політиків із правлячих партій закликають передати Україні керовані ракети Taurus. Однак поки уряд що поводив себе стримано щодо коментарів. Міністр оборони Борис Пісторіус також заявив кілька днів тому, що постачання Taurus “наразі не є пріоритетом”.

Одначе, тепер рішення, здається, неминуче. Як можна почути в колах СДПН, федеральний уряд хоче оголосити про спорядження в Україну крилатих ракет Taurus вже “незабаром”, інформує видання.

Наразі рішення опрацьовують зі Сполученими Штатами – найважливішим партнером Німеччини та найбільшим прихильником України.

Джерела T-Online припустили, що надання Taurus може бути пов’язане з ймовірним рішенням Вашингтона постачити Києву свої ракети ATACMS.

Довідка. Taurus – німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 км, є аналогом британських Storm Shadow, які успішно використовують ЗСУ. Це авіаційна крилата ракета класу повітря-земля, призначена для високоточних ударів та ураження високозахищених і заглиблених цілей.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в гіпермаркеті у Харкові, який нещодавно атакували росіяни, могли перебувати понад 200 людей.

Сьогодні, 25 травня, російські загарбники атакували будівельний гіпермаркет в Харкові, внаслідок чого спалахнула пожежа на площі 15 000 квадратних метрів.