Росія посилює захист Кримського мосту, адже від нього залежить військове забезпечення окупантів на півдні України – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські фахівці повідомили про посилення росіянами захисту Керченського мосту в тимчасово окупованому Криму.

За словами розвідників, Керченська протока є вузьким місцем для військового матеріально-технічного забезпечення російських військ на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей. Тому Росія сильно залежить від Кримського мосту та поромів для перетину проток.

Аби вберегти міст від нових атак, РФ використовує низку засобів пасивного захисту, таких як генератори диму та підводні бар’єри, поряд із заходами активного захисту, такими як системи протиповітряної оборони.

Важливість мосту як для матеріально-технічного забезпечення, так і для символіки російської окупації вимагає вжиття значних заходів захисту.

Станом на 29 серпня 2023 року зображення підтверджують, що Росія створила підводний бар’єр із затоплених кораблів і стримуючих бонів для стримування атак безпілотних надводних кораблів на Кримський міст.

У південній частині мосту сюди входять кілька суден на відстані 160 метрів одне від одного. Вони розташовані в тому ж місці, де 17 липня 2023 року атакував український дрон “Морський малюк”.

Раніше, у вересні 2022 року, російський флот протягом кількох днів короткочасно випробував радіолокаційні приманки на баржах, які, ймовірно, будуть стримувати ракети радіолокаційного наведення.

Інші контрзаходи для захисту мосту включають використання генераторів диму TDA-3, встановлених на вантажівці. Цей дим був активований для стримування вхідних повітряних загроз 12 серпня 2023 року.

  • Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що атака на Керченський міст у тимчасово окупованому Криму призведе до негайних наслідків щодо матеріально-технічного забезпечення військ РФ на півдні України.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.