Нідерланди спорядять F-16 до тренувальних центрів Румунії протягом двох тижнів – Марк Рютте

Джерело: Марк Рютте/Twitter

Перший американський винищувач F-16, який Нідерланди дарують Україні, прибуде до тренувального центру Румунії протягом двох тижнів, заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, який невдовзі залишить свою посаду.

Я очікую, що ракети Patriot будуть доставлені найближчим часом, щоб допомогти Україні наступної зими. І така ж швидкість стосується F-16, – опублікував заяву Рютте під час відеоконференції з президентом України Володимиром Зеленським.

Рютте додав, що перші винищувачі будуть відправлені до навчального центру в Румунії протягом наступних двох тижнів, щоб того дня підготуватися до подальшого навчання.

Данія, Норвегія та Бельгія також оголосили, що передадуть Україні літаки F-16.

Глава уряду також наголосив, що те, що зараз відбувається в секторі Гази, і терористична атака на Ізраїль, і всі наступні дії не будуть, не повинні і не можуть відвертати Захід від того, що відбувається між Україною та Росією, від того, що українці відбиваються від російської агресії.

Ми маємо переконатися, що світ зможе зосередитись як на Україні, так і, звичайно, бути причетним до того, що зараз відбувається на Близькому Сході, — зазначив він.

Зауважимо, нині все більше країн долучаються до “літакової коаліції”.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.