Нідерланди викликали посла Ізраїлю після повідомлень про шпигунство за юристами МКС

Джерело: The Guardian

Міністерство закордонних справ Нідерландів викликало посла Ізраїлю Моді Ефраїма для пояснення інформації щодо ймовірної таємної кампанії зі стеження та шпигунства ізраїльських розвідслужб проти старшого персоналу Міжнародного кримінального суду (МКС).

Під час спільного розслідування The Guardian, ізраїльсько-палестинського видання +972 Magazine та івритомовного видання Local Call, опублікованого у травні, встановлено, що ізраїльські спецслужби протягом дев’яти років нібито намагалися вплинути та залякати офіс головного прокурора МКС.

Напередодні речник МЗС Нідерландів заявив, що ізраїльського посла “попросили з’явитися в міністерство у зв’язку зі звинуваченнями, зробленими в статтях”.

Він уточнив, що відбулася розмова, “в якій висловлено занепокоєння Нідерландів”. Представник МЗС країни відмовився обговорювати деталі, пославшись на конфіденційність дипломатичних розмов.

Посольство Ізраїлю в Нідерландах не відповіло на запит про коментар.

За даними видання, як держава, де розташований Міжнародний кримінальний суд, Нідерланди зобов’язані за угодою із судом захищати безпеку співробітників МКС і гарантувати, що в роботу суду не будуть втручатись.

Грецькі острови, як Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають серйозну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями. 

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що власники садиби Зеленського зобов’язались відновити її. Історичну будівлю знесли 19 липня.

У Лондоні за підозрою у вбивстві підлітка у дитячій зоні парку затримали шістьох осіб.

Станом на 23 липня віцепрезидентка США Камала Гарріс, після пропозиції її кандидатури Байденом на вибори президента від демократів, вже встигла зібрати 100 мільйонів доларів на передвиборчу кампанію.

Вчені виявили, що хімічна реакція на дні океану може створювати кисень без живих організмів, змінюючи уявлення про його виробництво.