Німеччина передала новий пакет військової допомоги Україні
Джерело: уряд Німеччини
В середу, 10 квітня, Німеччина оголосила, що передасть Україні новий пакет військової допомоги, до якого входять снаряди, БпЛА, гвинтівки.
Загалом, новий пакет допомоги включає:
- 6 000 снарядів калібру 155 мм;
- дві машини для розмінування WISENT 1;
- три мінні трали;
- 16 БпЛА Vector;
- 30 БпЛА RQ-35 Heidrun;
- 680 штурмових гвинтівок Haenel MK556;
- 120 гвинтівок Haenel CR308;
- 50 снайперських гвинтівок Haenel HLR338;
- мільйон набоїв для стрілецької зброї;
Німеччина також надасть мобільні системи розмінування, детонатори, інфрачервоні камери та засоби протидії БпЛА.
Німеччина вже виділила на військову допомогу Україні близько 5 мільярдів євро (у 2023 році) і 1,6 мільярда євро (у 2022 році). Ще 2,9 мільярда євро було виділено в перші два роки вторгнення на постачання в період з 2025 по 2028 рік.
- Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП.
- У міністерстві оборони Німеччини повідомили, що нададуть Україні 180 000 артилерійських боєприпасів як свій внесок в чеську ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.