Німеччина передасть Україні ППО Patriot, установку IRIS-T, снаряди, ракети і боєприпаси

Джерело: канцлер ФРН Олаф Шольц на відкритті Конференції з відновлення України в Берліні

Німеччина спорядить Україні ще одну, вже третю систему ППО Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети та боєприпаси.

За словами Шольца, це все буде відправлено до України найближчими тижнями та місяцями.

“Найзагальніша потреба української армії зараз — це боєприпаси, зброя, особливо системи ППО. Тому протягом найближчих тижнів та місяців ми поставимо в Україну третю систему ППО Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети та боєприпаси”, — сказав Олаф Шольц.

Шольц нагадав, що від початку повномасштабного російського вторгнення ФРН надала Україні 30 мільярдів євро військової допомоги та мільярди євро гуманітарної допомоги.

“Хочу звернутися до всіх присутніх і попросити вас — підтримайте нашу ініціативу щодо збільшення спроможність українського ППО всім, чим можете”, – закликав він.

Канцлер наголосив, що така допомога необхідна Україні, аби захищатись від потужних російських атак на міста та критичну інфраструктуру держави. У цьому контексті Шольц зауважив, що задля того, аби потім не вкладати кошти у відбудову України, треба зробити так, щоб ця відбудова не знадобилась зовсім.

За його словами, беручи до уваги поточні руйнування, на відбудову України знадобиться щонайменше 500 мільярдів доларів. Він зауважив, що безпекові гарантії, які з Україною підписала Німеччина і ще понад десять країн, зокрема є гарантіями для бізнесу.

У своїй промові Шольц також підтвердив підтримку членства України в Європейському Союзі.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

Віталій Ступаєнко, ведучий івенту, з якого вигнали одеситку Юлію Карабаджак через мовне питання, вже записав відео з вибаченнями, пояснивши поведінку організаторів “недоопрацюванням”.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня у Грузії сталися три землетруси. Перші підземні поштовхи зафіксували о 17:16.