Німеччина планує підготувати ще більше українських армійців у 2025 році

Джерело: Reuters

Вже з наступного року Німеччина має намір забезпечити базову підготовку для ще більшої кількості українських військовослужбовців, якщо Київ перенесе частину подальшого військового вишколу в Україну, повідомив генерал армії ФРН Андреас Марлоу.

Ми отримали більше запитів на навчання, оскільки Україна продовжує мобілізацію, зокрема на базову підготовку, яка в основному проводиться Великою Британією, — зазначив генерал-лейтенант Андреас Марлоу.

Він зауважив, що Київ прагне проводити більшу частину підготовки самостійно, аби спростити логістику і дозволити військам передислоковуватися на поле бою в найкоротші терміни. Окрім Великої Британії, підготовку українських військових здійснюють також Іспанія та Польща.

Тоді як у Німеччині інструктори з 14 країн навчають українських військових управлінню танками або системами протиповітряної оборони, зокрема Patriot і IRIS-T. Окрім цього, тут навчають снайперів, інженерів, парамедиків, операторів дронів й ІТ-фахівців.

І попри те, що Марлоу не очікує, що спеціалізована підготовка повністю перейде на територію України, через необхідність зброї та специфічної інфраструктури, все ж, на його думку, це дозволило б швидше розгортати війська та полегшити викладання оперативної доктрини українськими інструкторами.

Київ мав би готові до застосування війська набагато швидше, ніж якби вони проходили навчання в Німеччині чи Іспанії, – додав він.

Зауважимо, нещодавно міністр оборони Фінляндії Антті Хаккянен повідомив, що військові інструктори країни вже підготували тисячі українських армійців до повної бойової готовності, зокрема на території Фінляндії.

Загалом іноземні інструктори у межах місії EUMAM та Interflex вже підготували 52 тисячі українських військовослужбовців, що еквівалентно 15 бригадам. До кінця літа планується здійснити навчання 60 тисяч армійців.

Раніше ми повідомляли, що станом на початок березня майже 10 000 військових пройшли підготовку у Франції з початку повномасштабного вторгнення РФ. Окрім постачання зброї та військової техніки, “Франція підтримує Київ через навчання українських військових для підвищення навичок відповідно до потреб, щоб вони могли продовжувати захищати свою територію”.

Довідка. Нині 24 країни ЄС та Норвегія беруть участь у підготовці українських військових в межах EUMAM Ukraine. Це найбільша місія за всю історію ЄС, завдяки якій забезпечено підготовку понад 32 тисяч українських військовослужбовців за різними напрямами.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.