Німеччина планує підтримати виробництво далекобійної зброї в Україні — Spiegel
Джерело: Spiegel
Німеччина може долучитися до розвитку української оборонної промисловості, зокрема у сфері виробництва далекобійного озброєння, повідомляють джерела в уряді.
Попри те, що уряд ФРН більше не планує публічно анонсувати деталі оборонної допомоги, у кулуарах вже ведеться підготовка відповідних рішень. Зокрема, обговорюється, як саме Берлін може допомогти українським підприємствам у виробництві сучасного далекобійного озброєння.
Як зазначає видання, мова не лише про постачання готових систем, а й про стратегічну підтримку оборонного сектора України — для посилення її спроможності до самостійного виготовлення зброї.
Очікується, що ця тема буде однією з ключових під час особистої зустрічі канцлера Фрідріха Мерца з президентом України Володимиром Зеленським, запланована на 28 травня у Берліні.
Додамо, Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.
Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.
Раніше стало відомо, що Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Своєю чергою, Швеція профінансує виробництво українських далекобійного озброєння за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.
- Великобританія і Німеччина спільно розроблятимуть нову зброю “глибокого точного удару” з дальністю дії понад 2000 кілометрів.
- Велика Британія планує значно збільшити власне виробництво озброєння, щоб зменшити залежність від імпорту зі США та Франції.
- Під час засідання “Рамштайн” Німеччина повідомила про надання Україні близько 100 керованих ракет для ЗРК IRIS-T.
- 5 травня стало відомо, що західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.
Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.
9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.
Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.