Німеччина почала розвертати мігрантів на кордоні

Джерело: Bild

Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.

За даними поліції, протягом двох днів — 8 та 9 травня — зафіксували 365 спроб незаконного перетину кордону. У результаті 286 осіб розвернули назад і не допустили на територію ФРН.

Раніше міністр внутрішніх справ Александер Добріндт розпорядився зупиняти на кордоні осіб без віз або з підробленими документами — навіть якщо ті прагнуть отримати притулок. Водночас для деяких категорій мігрантів передбачили певні винятки: вагітні жінки, діти та хворі не підлягають негайному поверненню.

Добріндт також посилив прикордонний контроль: кількість поліцейських на кордонах зросла з 11 000 до 14 000.

Канцлер Фрідріх Мерц заявив, що “Німеччина оточена безпечними державами”, а тому “заяви на притулок мають розглядатися за межами країни”. Такий підхід вже викликав критику з боку Польщі, а також суперечки всередині правлячої коаліції, особливо з боку Соціал-демократичної партії Німеччини.

Раніше Мерц оголосив “національну надзвичайну ситуацію” у сфері міграції та ініціював кардинальні зміни в політиці прийому біженців.

Зокрема, влада вирішила активувати статтю 72 Договору про функціонування ЄС, яка дозволяє державам-членам у виняткових обставинах відступити від частини європейських норм для захисту громадського порядку та внутрішньої безпеки.

Результатом такого рішення стане:

  • фактичне скасування дії Дублінського регламенту,
  • посилення прикордонного контролю,
  • та масштабні відмови у в’їзді для шукачів притулку.

Зауважимо, до цього влада Німеччини призупинила переселення осіб, які потребують особливого захисту, у межах програми Управління верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR).

Фрідріх Мерц пообіцяв помітні зміни в економічній політиці Німеччини та політиці надання притулку.

Бундестаг 29 січня схвалив запропоновану ХДС резолюцію про радикальне посилення міграційного законодавства. Цей план найбільшої опозиційної фракції німецького бундестагу передбачав, зокрема, постійний прикордонний контроль, можливість відмови прохачам притулку вже на кордоні та затримання іноземців, яких влада зобов’язала залишити країну.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

14 червня відзначають Всесвітній день донора крові, Всесвітній день в’язання на публіці, Всесвітній день жонглювання та Всесвітній день ляльок. Християни сьогодні згадують пророка Єлисея.

За даними синоптиків у суботу, 14 червня, опади пройдуть майже у всіх областях.

Сейм Польщі заборонив вхід на територію парламенту євродепутату Гжегожу Брауну, відомому своїми антиєвропейською та антиукраїнською риторикою.

Увечері 13 червня в Івано-Франківську двоє невідомих напали на військовослужбовця, побили його та втекли.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.