Німеччина погодила збільшення військової допомоги Україні на €400 млн
Джерело: пресслужба уряду Німеччини
Бундестаг ФРН сьогодні, 26 вересня, погодився збільшити фінансування військової підтримки України приблизно на 400 мільйонів євро.
“Це дозволить закупити додаткові засоби протиповітряної оборони, танки, безпілотники, боєприпаси та запчастини, що ефективно зміцнить українські Збройні сили в захисті своєї країни”, – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що Німеччина також виділить Україні 70 мільйонів євро для підтримки енергетичної інфраструктури у зимовий період. Фінансування спрямоване на встановлення невеликих теплоелектростанцій, котелень, генераторів та сонячних систем для забезпечення тепла й електроенергії в українських містах.
Додаткове фінансування у розмірі 70 мільйонів євро допоможе зменшити наслідки атак, забезпечивши лікарні, школи та інші соціальні установи безпечним і надійним енергопостачанням. Особливу увагу приділять регіонам, які постраждали від руйнувань або прийняли вимушених переселенців.
- Нідерланди оголосили про виділення фінансової допомоги Україні у розмірі 209,5 мільйона євро. Кошти будуть спрямовані на відновлення критично важливої інфраструктури, постраждалої внаслідок війни, заявив міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп.
- Сполучені Штати планують оголосити про військову допомогу Україні на понад 8 мільярдів доларів 26 вересня, під час візиту президента Володимира Зеленського до Вашингтона, повідомили двоє американських посадовців.
Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.
Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.
2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.
Заступник міністра оборони Сергій Мельник повідомив, що Міністерству оборони вдалося скоротити терміни підготовки пілотів на винищувачах F-16 майже на три місяці.