Німеччина вдвічі збільшить військову допомогу Україні, – Bild
Джерело: Bild
В Міністерстві оборони Німеччини повідомили, що країна наступного року подвоїть військову допомогу Україні.
Спочатку міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер передбачив 4 мільярди євро на військову допомогу у федеральному бюджеті на 2024 рік. Проте майже всі кошти пішли на вже обіцяні проєкти. У Міністерства оборони залишилося лише 120 мільйонів євро на нову підтримку.
Міністр оборони Борис Пісторіус зазначив, що так не має бути й вимагав додаткових 5 мільярдів євро в ході бюджетних переговорів, що тривають.
У результаті вирішили додати ще 4 мільярди євро у 2024 році. Крім того, є два мільярди євро, які Міністерство оборони може витратити як так звані асигнування на зобов’язання для довгострокових оборонних контрактів.
- Німеччина профінансує створення чотирьох центрів передових досліджень в Україні, які працюватимуть у Києві, Львові та Харкові.
- 30 жовтня Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
- Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.