Німеччина вдвічі збільшить військову допомогу Україні, – Bild
Джерело: Bild
В Міністерстві оборони Німеччини повідомили, що країна наступного року подвоїть військову допомогу Україні.
Спочатку міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер передбачив 4 мільярди євро на військову допомогу у федеральному бюджеті на 2024 рік. Проте майже всі кошти пішли на вже обіцяні проєкти. У Міністерства оборони залишилося лише 120 мільйонів євро на нову підтримку.
Міністр оборони Борис Пісторіус зазначив, що так не має бути й вимагав додаткових 5 мільярдів євро в ході бюджетних переговорів, що тривають.
У результаті вирішили додати ще 4 мільярди євро у 2024 році. Крім того, є два мільярди євро, які Міністерство оборони може витратити як так звані асигнування на зобов’язання для довгострокових оборонних контрактів.
- Німеччина профінансує створення чотирьох центрів передових досліджень в Україні, які працюватимуть у Києві, Львові та Харкові.
- 30 жовтня Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
- Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.