Німеччина вдвічі збільшить військову допомогу Україні, – Bild
Джерело: Bild
В Міністерстві оборони Німеччини повідомили, що країна наступного року подвоїть військову допомогу Україні.
Спочатку міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер передбачив 4 мільярди євро на військову допомогу у федеральному бюджеті на 2024 рік. Проте майже всі кошти пішли на вже обіцяні проєкти. У Міністерства оборони залишилося лише 120 мільйонів євро на нову підтримку.
Міністр оборони Борис Пісторіус зазначив, що так не має бути й вимагав додаткових 5 мільярдів євро в ході бюджетних переговорів, що тривають.
У результаті вирішили додати ще 4 мільярди євро у 2024 році. Крім того, є два мільярди євро, які Міністерство оборони може витратити як так звані асигнування на зобов’язання для довгострокових оборонних контрактів.
- Німеччина профінансує створення чотирьох центрів передових досліджень в Україні, які працюватимуть у Києві, Львові та Харкові.
- 30 жовтня Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
- Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.