Німеччина вперше направить свої війська на спільні навчання США та Австралії
Джерело: Reuters
Німеччина вперше відправить війська до Австралії в межах спільних навчань із близько 30 000 військовослужбовців з 12 інших країн, акцентуючи посилену увагу Берліна до Індо-Тихоокеанського регіону на тлі зростання напруги у регіоні з боку Китаю.
Минулими роками ФРН посилювала військову присутність в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, попри ризик для економічних інтересів.
Це регіон надзвичайно важливого значення для нас у Німеччині, а також для Європейського Союзу через економічну взаємозалежність, — пояснив начальник армії Альфонс Майс в інтерв’ю Reuters, опублікованому за кілька годин до того, як перші німецькі війська повинні були вирушити до Австралії.
Китай є найважливішим торговим партнером Берліна, і 40% зовнішньої торгівлі Європи протікає через Південно-Китайське море, водний шлях, який є центром територіальних суперечок в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Минулого року Берлін спорядив 13 військових літаків на спільні навчання в Австралії, що стало найбільшим розгортанням військово-повітряних сил.
Майс зауважив, що до 240 німецьких армійців, серед яких 170 десантників і 40 морських піхотинців, братимуть участь у навчаннях Talisman Saber з 22 липня по 4 серпня.
Німці тренуватимуться веденню війни у джунглях і десантним операціям разом із військовими Індонезії, Японії, Південної Кореї, Франції та Великої Британії.
Довідка. Talisman Saber – це багатонаціональні військові навчання, які проводяться Австралією та Сполученими Штатами, які проводяться раз на два роки.
- У червні берегова охорона Сполучених Штатів, Японії та Філіппін провела тристоронні навчання в Південно-Китайському морі, перші подібні маневри між країнами на тлі зростаючої стурбованості діями Китаю в регіоні.
- У квітні Філіппіни спільно зі США провели найбільші військові навчання за десятиліття – після того, як Китай здійснив імітацію атак з повітря та моря біля узбережжя Тайваню.
- 25 травня Збройні сили Південної Кореї та США розпочали масштабні бойові навчання біля кордону з Північною Кореєю, попри попередження Північної Кореї про те, що вона не потерпить “такої ворожої репетиції нападу на порозі”.
- На початку цього року південнокорейські та американські військові провели свої найбільші польові навчання за минулі п’ять років. США також відправили атомний авіаносець USS Nimitz і бомбардувальники, здатні нести ядерну зброю, для спільних навчань з Південною Кореєю.
- З 25 травня по 2 червня Національна армія Молдови провела комбіновані міжнародні навчання у сфері протиповітряної оборони “Повітряний Бастіон-2023”.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.