Німеччина вперше з 1992 року перевищила цільові витрати НАТО на оборону

Джерело: Reuters

В середу, 14 лютого, Німеччина вперше з 1992 року досягла цілі Альянсу щодо виділення 2% свого валового внутрішнього продукту на оборону.

В цьому році уряд Німеччини виділяє еквівалент $73,41 млрд на витрати на оборону. Це рекордний показник для Німеччини в абсолютному вираженні й становитиме 2,01% ВВП.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц цього тижня заявив, що Німеччина досягне мети НАТО, але уряд поки що не оприлюднив точних цифр.

Нагадаємо, що колишній президент США Дональд Трамп заявив, що “заохочуватиме” Росію атакувати будь-якого із союзників США по НАТО, які, на його думку, не виконали своїх фінансових зобов’язань.

Реагуючи на ці зауваження, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус сказав, що Трамп ризикує завдати шкоди трансатлантичним відносинам і “зрештою відпиляти гілку, на якій сидить Америка”.

Пісторіус відхилив пропозиції опозиції про те, що Німеччина повинна збільшити свій спеціальний фонд військової оборони з 100 млрд євро до 300 млрд, заявивши, що замість цього уряд повинен збільшити свої звичайні бюджетні витрати.

За його словами, це допоможе уряду здійснювати закупівлі протягом тривалого часу.

  • 13 лютого президент США Джо Байден розкритикував нещодавні заяви Дональда Трампа щодо основного принципу колективної оборони країн НАТО згідно з положеннями 5-ї статті договору Північноатлантичного Союзу.
  • 9 листопада 2023 року міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що Німеччина зміцнить свою армію, аби зробити її опорою стримування та колективної оборони в Європі.
  • Президент РФ Володимир Путін погрожує Європі війною. Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер закликає посилити стримування якомога швидше. Окрім залучення особового складу та озброєння, також потрібна “зміна менталітету”.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома. 

У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.

У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів.