Німеччина вперше з 2021 року депортує громадян Афганістану

Джерело: Еuronews

Німеччина вперше з серпня 2021 року (відколи Талібан захопив владу в країні) депортувала 28 афганців на батьківщину.

Міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер зазначила, що це питання безпеки країни. Через відсутність дипломатичних відносин з Талібаном, Німеччина діє через інші канали.

Депортації відбулися після різанини в Золінгені, де підозрюваним є сирієць, що просив притулку в Німеччині. Він мав бути депортований до Болгарії ще минулого року, але зміг уникнути цього. Нині він затриманий за підозрою у вбивстві та членстві в терористичній організації.

Бойовики угруповання “Ісламська держава” взяли на себе відповідальність за напад. Екстремістське угрупування заявило, що нападник був націлений на християн і що він здійснював напади “щоб помститися за мусульман в Палестині і скрізь”.

Крім того, напередодні регіональних виборів у Саксонії та Тюрингії, де антиімміграційні партії, як-от “Альтернатива для Німеччини”, ймовірно, досягнуть хороших результатів, точаться дебати щодо мігрантів. Тому, це може бути і як політичний крок.

У червні канцлер Олаф Шольц пообіцяв, що країна знову почне депортувати злочинців з Афганістану і Сирії після того, як в результаті нападу з ножем афганського іммігранта загинув один поліцейський і ще четверо людей отримали поранення.

У четвер Фезер оголосила про план посилення законів про носіння зброї. Разом з іншими представниками правлячої коаліції вона також пообіцяла під час пресконференції спростити процедуру депортації.

Російська розвідка завербувала ірландського депутата у якості пропагандиста й емісара.

Генеральний прокурор України Андрій Костін підписав наказ про звільнення свого колишнього заступника Дмитра Вербицького з органів прокуратури за власним бажанням.

Король Великої Британії Чарльз ІІІ після дозволу лікарів зупинить процес лікування раку під час візиту високого рівня за кордон до кількох країн в Океанії.

8 жовтня міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук повідомила, що Верховна Рада проголосувала у другому читанні урядовий законопроєкт № 11310. За документ проголосувало 284 народних депутати. 

Згідно зі звітом Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC), впливові злочинні угруповання в Південно-Східній Азії активно використовують месенджер Telegram для здійснення широкомасштабної незаконної діяльності.