Німеччина вперше з 2021 року депортує громадян Афганістану
Джерело: Еuronews
Німеччина вперше з серпня 2021 року (відколи Талібан захопив владу в країні) депортувала 28 афганців на батьківщину.
Міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер зазначила, що це питання безпеки країни. Через відсутність дипломатичних відносин з Талібаном, Німеччина діє через інші канали.
Депортації відбулися після різанини в Золінгені, де підозрюваним є сирієць, що просив притулку в Німеччині. Він мав бути депортований до Болгарії ще минулого року, але зміг уникнути цього. Нині він затриманий за підозрою у вбивстві та членстві в терористичній організації.
Бойовики угруповання “Ісламська держава” взяли на себе відповідальність за напад. Екстремістське угрупування заявило, що нападник був націлений на християн і що він здійснював напади “щоб помститися за мусульман в Палестині і скрізь”.
Крім того, напередодні регіональних виборів у Саксонії та Тюрингії, де антиімміграційні партії, як-от “Альтернатива для Німеччини”, ймовірно, досягнуть хороших результатів, точаться дебати щодо мігрантів. Тому, це може бути і як політичний крок.
У червні канцлер Олаф Шольц пообіцяв, що країна знову почне депортувати злочинців з Афганістану і Сирії після того, як в результаті нападу з ножем афганського іммігранта загинув один поліцейський і ще четверо людей отримали поранення.
У четвер Фезер оголосила про план посилення законів про носіння зброї. Разом з іншими представниками правлячої коаліції вона також пообіцяла під час пресконференції спростити процедуру депортації.
- У Франції посилять охорону синагог після інциденту з підпалом, який стався в місті Ла-Гранд-Мотт на півдні країни. Вибух поблизу синагоги, що стався в суботу, спричинив серйозне занепокоєння серед місцевої влади.
- Хвиля протестів проти масового туризму в Іспанії може поширитися по всій Європі через збільшення кількості туристів і зростання цін на житло для місцевих, заявив старший керівник проєкту ЮНЕСКО зі сталого туризму Пітер ДеБрайн.
- Польща домоглася скорочення потоку мігрантів із Білорусі, погрожуючи перекрити ключовий китайський залізничний маршрут до Євросоюзу. Президент Польщі Анджей Дуда під час державного візиту до Пекіна у червні пов’язав питання міграції та транзиту вантажів на білоруському кордоні. Внаслідок цього кількість нелегальних перетинів кордону з Білорусі до Польщі значно зменшилася.
- Парламент Фінляндії в п’ятницю, 12 липня, прийняв закон, який надає прикордонникам право блокувати шукачів притулку, які перетинають кордон з Росією.
Одна з найбільших контейнерних компаній у світі, французький оператор CMA CGM оголосила про відновлення сполучення з Україною. Наприкінці січня перевізник запустить нову петлю Odessa Express (ODX), яка з’єднає порти Пірея (Греція) і Стамбула (Туреччина) з Одесою.
У Чернівцях на 81-му році життя померла лікарка Марія Марчук (Соколовська), відома як близька подруга композитора Володимира Івасюка. Саме їй він присвятив свою легендарну пісню “Червона рута”.
Центр захисту диких котячих у Вашингтоні повідомив, що через пташиний грип у них померло 20 великих тварин – це понад половина популяції заповідника.
Російське підсанкційне судно, яке чотири місяці перевозило скраплений газ, не знайшло покупця через санкції США. Тепер воно вивантажує вантаж на далекому сході Росії.
У провінції Тартус на заході Сирії 14 поліцейських загинули, ще 10 зазнали поранення під час спроби заарештувати колишнього офіцера, пов’язаного зі скандально відомою в’язницею Седная. Міністр внутрішніх справ нової сирійської влади назвав нападників “залишками” режиму Асада та пообіцяв суворо покарати тих, хто загрожує безпеці країни.