Німецький концерн Rheinmetall передав Україні першу БМП Lynx

Джерело: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Мілітарний
Німецький оборонний концерн Rheinmetall передав Україні першу бойову машину піхоти KF41 Lynx.
Виготовлену на заводі в Унтерлюсі, БМП Lynx відправили в Україну наприкінці 2024 року.
За словами генерального директора Rheinmetall Арміна Паппергера, машина проходить випробування в ЗСУ, “щоб серійне замовлення можна було розмістити якомога швидше”.
Довідка: Rheinmetall презентував БМП Lynx у 2018 році. Вона важить 44 тонни, оснащена 30 або 35-мм автоматичною гарматою, кулеметом і пусковою установкою для протитанкових ракет.
БМП має захист від 30-мм снарядів спереду і від 14,5-мм збоку. Дно машини захищене від вибуху еквівалентом 10 кг тротилу.
Машина має двигун Liebherr D9612 потужністю 1470 к.с., що дозволяє досягати швидкості 70 км/год і мати запас ходу 500 км. Екіпаж складається з трьох осіб, а десант – до 9 бійців.
- Німецький концерн Rheinmetall постачить Україні 180 тисяч снарядів для зенітних установок Gepard.
- У грудні 2024 року німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав замовлення на постачання 20 бойових машин піхоти Marder 1A3 для України.
Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан наголосив, що Росія ризикує міжнародною ізоляцією, якщо не проявить гнучкості у питанні перемир’я з Україною.
Ввечері, 29 травня у Великому Березному на Закарпатті група цивільних вчинила напад на прикордонний наряд, котрий проводив перевірку стосовно осіб, ймовірно причетних до переправлення через українсько-словацький кордон громадян призовного віку.
Агенція оборонних закупівель Міноборони презентувала нову модель закупівель безпілотників для ЗСУ, котра покликана стимулювати розвиток українського ринку завдяки формуванню конкурентного середовища, побудові зрозумілих правил та можливості планувати виробництво.
Федеральний суд штату Массачусетс зобов’язав адміністрацію Дональда Трампа поновити розгляд заяв мігрантів, котрі прибули до США за гуманітарними програмами, включно з ініціативою Uniting for Ukraine.
Українська волонтерка Марія Берлінська опинилася у центрі скандалу у зв’язку з публікацією у своєму Telegram-каналі таблиці з контактами українських виробників безпілотників. У списку були зазначені назви компаній, міста, телефони та вебсайти. Попри те, що на меті вона мала допомогти оборонцям швидко знаходити потрібні контакти, вчинок викликав хвилю критики через потенційний витік інформації до росіян.