Rheinmetall постачить Україні додаткові боєприпаси для Gepard
Джерело: пресслужба Rheinmetall
Німецький концерн Rheinmetall постачить Україні 180 тисяч снарядів для зенітних установок Gepard.
Контракт фінансує Німеччина, а боєприпаси використовуватимуться, зокрема, для боротьби з безпілотниками.
Мовиться зокрема про 35-міліметрові снаряди для зенітної самохідної установки Gepard. Новий контракт передбачає постачання 180 000 боєприпасів та оцінюється у “двозначну суму” мільйонів євро.
Раніше Німеччина передала Україні 55 зенітних установок Gepard, списаних Бундесвером.
Зауважимо, раніше Rheinmetall AG заявив, що очікує великих замовлень з України на виробництво боєприпасів, які можуть перевищити 2 мільярди євро.
Німецький виробник зброї Rheinmetall 24 липня оголосив, що отримав розпорядження українського уряду про початок будівництва заводу з виробництва боєприпасів в Україні. На підприємстві планують виготовляти артилерійські снаряди калібру 155 мм, включаючи метальні заряди. Точні обсяги виробництва поки що не розголошуються.
Голова компанії Армін Папперґер додав, що у планах – також виробництво бронетехніки.
Вартість будівництва оцінюється у понад 100 мільйонів євро.
Окрім того, у червні 2024 року Укроборонпром і Rheinmetall відкрили перше спільне підприємство для ремонту та виробництва бронетехніки. За планом, до кінця року компанія розпочне постачання перших БМП Lynx для України.
Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000. Компанія Rheinmetall, яка є одним із провідних світових виробників артилерійських і танкових снарядів, значно наростила виробництво після російського вторгнення в Україну у 2022 році, забезпечуючи Збройні Сили України необхідною зброєю.
- Генеральний директор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Папперґер оголосив на щорічних загальних зборах, що компанія планує створити ще одне спільне підприємство в Україні у сфері протиповітряної оборони.
- Німецьке картельне відомство схвалило створення спільного підприємства між німецьким оборонним підрядником Rheinmetall і державним підприємством “Українська оборонна промисловість” (UDI).
- Rheinmetall готує новий експорт танків Україні. З цією метою компанія придбала 50 танків Leopard 1 у бельгійської компанії OIP Land Systems.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall спорядив Збройним силам України мобільний польовий шпиталь.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 138 боєзіткнень.
У вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що програму “Контракт 18-24” необхідно розширити. Зокрема розглядається питання стосовно доєднання нацгвардійців та прикордонників.
Переговори між делегаціями США та Росії, що відбулися 24 березня у Саудівської Аравії, тривали понад десять годин, однак, завершилися без підписання жодних угод.
Ввечері 24 березня президент Володимир Зеленський поінформував, що внаслідок ракетного обстрілу Сум відомо про майже 90 постраждалих осіб. Наразі усі відповідні служби продовжують працювати на місцях.
Адміністрація Дональда Трампа готується запровадити нові тарифні обмеження щодо імпорту з 15 країн, зокрема Росії. Очікується, що ці заходи набудуть чинності 2 квітня, коли в США буде оголошено так званий “День звільнення” від економічної залежності.