Німецький концерн Rheinmetall передав Україні першу БМП Lynx

Джерело: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Мілітарний

Німецький оборонний концерн Rheinmetall передав Україні першу бойову машину піхоти KF41 Lynx.

Виготовлену на заводі в Унтерлюсі, БМП Lynx відправили в Україну наприкінці 2024 року.

За словами генерального директора Rheinmetall Арміна Паппергера, машина проходить випробування в ЗСУ, “щоб серійне замовлення можна було розмістити якомога швидше”.

Довідка: Rheinmetall презентував БМП Lynx у 2018 році. Вона важить 44 тонни, оснащена 30 або 35-мм автоматичною гарматою, кулеметом і пусковою установкою для протитанкових ракет.

БМП має захист від 30-мм снарядів спереду і від 14,5-мм збоку. Дно машини захищене від вибуху еквівалентом 10 кг тротилу.

Машина має двигун Liebherr D9612 потужністю 1470 к.с., що дозволяє досягати швидкості 70 км/год і мати запас ходу 500 км. Екіпаж складається з трьох осіб, а десант – до 9 бійців.

Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.