«Ніщо не було підготовлено»: українські військові – про відсутність укріплень на Харківщині

Джерело: CNN

Українські захисники розповіли про ситуацію у Харківській області, наголосивши, що жодних укріплень в регіоні не побудовано.

Липці на Харківщині – один із населених пунктів, які Україна не може дозволити окупувати росіянам. Однак обороняти місто – напрочуд важко, через постійні обстріли з боку військ РФ.

Обороняють населений пункт бійці 130ї бригаду НГУ “Хартія”. Якщо окупанти захоплять Липці, то зможуть встановити тут свою артилерію, якою з легкістю обстрілюватимуть обласний центр регіону – Харків.

Боєць Олександр показав журналістам відео з дронів, на якому видно, як Липці палають після ворожих обстрілів. За його словами, так відбувається щоночі.

Військові “Хартії” були одними з перших, хто зупинив наступ РФ на Харківщині, який ті розпочали 10 травня. За словами Олександра, їм доводиться протистояти професійним солдатам.

“Ми це бачимо по їх обладнанню і тактиці. Вони не відправляють в атаку будь-кого”, – сказав військовий.

Коли Олександра запитали про укріплення, які мали бути підготовлені до атаки росіян, він дуже здивувався.

“Тут нічого не підготовлено. Нічого. Нічого. Всі позиції своїми руками будує піхота”, – відповів він.

Військовий додав, що ще три тижні тому у населених пунктах поблизу кордону жили цивільні, які відновили свої помешкання після першої окупації у 2022 році. Зараз більшість будинків зруйновано.

Навколо Харкова, де проживає близько мільйона мирних жителів, українські війська намагаються стримати російський напад з різних сторін.

Протягом тижня, повідомляючи про села навколо міста, CNN бачив, як українські підрозділи утримували свої позиції, наражаючись на велику небезпеку та ризикуючи, а іноді використовували застарілу та мізерну артилерію, щоб відбити набагато краще оснащені російські війська, здатні зірвати їхні найпростіші маневри величезними силами та численними дронами.

На одній із позицій, ближче до російського кордону, 92-га десантно-штурмова бригада показала CNN російську артилерійську установку, захоплену в перші дні війни, з якої зараз ведуть вогонь з французьких мінометів. Гармата була частково прихована дротяною сіткою як певний захист від ударного безпілотника. Але над ним почав зависати невпізнаний безпілотник-розвідник, змусивши підрозділ піти у бункер.

Ще один підрозділ змушений використовувати радянську артилерійську гармату 1940-х років виробництва. Прихований у густому листі, її метал частково іржавий, що обмежує частоту стрілянини. Артун, їхній командир, використовує новіші польські снаряди, але тепер лише 10 на день, тоді як восени можна було вистрелити сотню боєприпасів.

За його словами, великою проблемою є безпілотники, якими атакують росіяни. Він додав, що у його тілі досі є уламки російського дрона “Ланцет”, які хірурги так і не змогли витягти.

Щоб врятуватись від атаки дронів РФ, є кілька способів. Один із них – сповіщення від частотного сканера за 30 доларів на його павутині. Він уловив наближення іншого безпілотника “Орлан”, відправивши Артуна в бункер.

Артун керує різноплановим підрозділом, який уособлює проблеми з живою силою, яких зазнає Україна на третьому році війни. Дехто, як і він, – поранені піхотинці, поставлені до гармат. Інші – старші, а один із його команди – уперше в артилерії.

Майже два роки Харків вважав, що загроза з боку сусіда минула. Блискавичний відступ Росії наприкінці 2022 року залишив Харківську область спокійною та стартовим майданчиком для українських атак через кордон із власне Росією.

Проте РФ постійно обстрілювала Харків зі своїх областей. А зараз додалась загроза обстрілів з артилерії, якщо окупантам вдасться просунутись ближче до міста.

Президент Чехії Петр Павел вважає, що повномасштабна війна між Росією та Україною може затягнутися на роки, якщо темпи бойових дій залишаться такими ж. В інтерв’ю BBC він заявив, що попри втрати, російські війська змогли окупувати частину української території, але це відбулося високою ціною.

У США 26-річного новобранця Берегової охорони Скотта Раскана вважають героєм після того, як він допоміг врятувати понад 160 дітей із літнього табору під час катастрофічної повені в Техасі. Це була його перша справжня місія – і відбулася вона не в навчальному класі, а в реальній стихії, де рахунок ішов на життя.

У серіалі “Sex and The City” (в українському дубляжі – “Секс і Місто”) містера Біґа називали Суперменом. Його персонаж – втілення токсичного холостяка, якого обожнювала (й терпіла) Керрі Бредшоу – мав реального прототипа. Ним став Рональд Ґалотті, медіамагнат 90-х, колишній видавець Vanity Fair, Vogue і GQ. Колись він катався у лімузинах, вечеряв із Ліндою Євангелістою та Джанні Версаче. А тепер – ловить яструбів у своєму будинку на фермі в горах Вермонту.

У польській столиці вже майже місяць триває масштабна операція з пошуку собаки на прізвисько Хенек. Пес породи італійський хорт зник 9 червня під час вечірньої прогулянки в районі вулиці Sklepowa. За словами власника тварини Роберта, раніше Хенек ніколи не тікав, навіть у стресових ситуаціях шукав безпеки поруч із людьми. Але того вечора його налякав інший пес – Хенек вирвався з повідця і втік.

Якщо ви щоранку прокидаєтесь розбитими, причина може бути банальною – хронічне недосипання. І хоча іноді справа в серйозніших порушеннях сну, часто ситуацію можна покращити простими побутовими звичками.