«Ніщо не було підготовлено»: українські військові – про відсутність укріплень на Харківщині
Джерело: CNN
Українські захисники розповіли про ситуацію у Харківській області, наголосивши, що жодних укріплень в регіоні не побудовано.
Липці на Харківщині – один із населених пунктів, які Україна не може дозволити окупувати росіянам. Однак обороняти місто – напрочуд важко, через постійні обстріли з боку військ РФ.
Обороняють населений пункт бійці 130ї бригаду НГУ “Хартія”. Якщо окупанти захоплять Липці, то зможуть встановити тут свою артилерію, якою з легкістю обстрілюватимуть обласний центр регіону – Харків.
Боєць Олександр показав журналістам відео з дронів, на якому видно, як Липці палають після ворожих обстрілів. За його словами, так відбувається щоночі.
Військові “Хартії” були одними з перших, хто зупинив наступ РФ на Харківщині, який ті розпочали 10 травня. За словами Олександра, їм доводиться протистояти професійним солдатам.
“Ми це бачимо по їх обладнанню і тактиці. Вони не відправляють в атаку будь-кого”, – сказав військовий.
Коли Олександра запитали про укріплення, які мали бути підготовлені до атаки росіян, він дуже здивувався.
“Тут нічого не підготовлено. Нічого. Нічого. Всі позиції своїми руками будує піхота”, – відповів він.
Військовий додав, що ще три тижні тому у населених пунктах поблизу кордону жили цивільні, які відновили свої помешкання після першої окупації у 2022 році. Зараз більшість будинків зруйновано.
Навколо Харкова, де проживає близько мільйона мирних жителів, українські війська намагаються стримати російський напад з різних сторін.
Протягом тижня, повідомляючи про села навколо міста, CNN бачив, як українські підрозділи утримували свої позиції, наражаючись на велику небезпеку та ризикуючи, а іноді використовували застарілу та мізерну артилерію, щоб відбити набагато краще оснащені російські війська, здатні зірвати їхні найпростіші маневри величезними силами та численними дронами.
На одній із позицій, ближче до російського кордону, 92-га десантно-штурмова бригада показала CNN російську артилерійську установку, захоплену в перші дні війни, з якої зараз ведуть вогонь з французьких мінометів. Гармата була частково прихована дротяною сіткою як певний захист від ударного безпілотника. Але над ним почав зависати невпізнаний безпілотник-розвідник, змусивши підрозділ піти у бункер.
Ще один підрозділ змушений використовувати радянську артилерійську гармату 1940-х років виробництва. Прихований у густому листі, її метал частково іржавий, що обмежує частоту стрілянини. Артун, їхній командир, використовує новіші польські снаряди, але тепер лише 10 на день, тоді як восени можна було вистрелити сотню боєприпасів.
За його словами, великою проблемою є безпілотники, якими атакують росіяни. Він додав, що у його тілі досі є уламки російського дрона “Ланцет”, які хірурги так і не змогли витягти.
Щоб врятуватись від атаки дронів РФ, є кілька способів. Один із них – сповіщення від частотного сканера за 30 доларів на його павутині. Він уловив наближення іншого безпілотника “Орлан”, відправивши Артуна в бункер.
Артун керує різноплановим підрозділом, який уособлює проблеми з живою силою, яких зазнає Україна на третьому році війни. Дехто, як і він, – поранені піхотинці, поставлені до гармат. Інші – старші, а один із його команди – уперше в артилерії.
Майже два роки Харків вважав, що загроза з боку сусіда минула. Блискавичний відступ Росії наприкінці 2022 року залишив Харківську область спокійною та стартовим майданчиком для українських атак через кордон із власне Росією.
Проте РФ постійно обстрілювала Харків зі своїх областей. А зараз додалась загроза обстрілів з артилерії, якщо окупантам вдасться просунутись ближче до міста.
- Непобудовані фортифікації на Харківщині під час наступу ЗС РФ коштували Україні більше втрачених територій, аніж деокупували ЗСУ під час контрнаступу торік. Крім земель, це призвело до втрат життів українських солдатів і цивільних
- Українські захисники на фронті отримали снаряди, які вже використовують для відбиття російського наступу на Харківщині.
- У Національній гвардії показали, як вибивають росіян із лісосмуг у Харківській області.
5 липня легенда хард-року й фронтмен Black Sabbath, британський музикант Оззі Осборн відіграв свій прощальний концерт у рідному Бірмінгемі. Шоу “Back to the Beginning” відбулося на стадіоні Villa Park у рідному місті музиканта, зібравши понад 40 тисяч глядачів і ще 5,8 мільйона на онлайн-трансляції.
6 липня армія оборони Ізраїлю розпочала наймасштабнішу в історії кампанію з призову на службу ультраортодоксальних євреїв. Протягом липня повістки мають отримати всі 54 000 осіб цієї категорії, котрі підлягають військовій службі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
Американський репер, продюсер і підприємець Кертіс Джексон, більш відомий як 50 Cent, 6 липня відсвяткував своє 50-річчя.
Сокола Шрайка, котрий атакував російський дрон, успішно прооперували у Дніпрі. Нині у птаха розпочався період реабілітації.