Нобелівські лавреати закликали Сенат США відхилити кандидатуру Кеннеді на посаду міністра

Джерело: The New York Times

Сімдесят сім лавреатів Нобелівської премії підписали лист, в якому закликали сенаторів не затверджувати кандидатуру Роберта Кеннеді-молодшого на посаду глави Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб (DHHS) США.

За словами одного із підписантів – Річарда Робертса, лауреата Нобелівської премії з фізіології та медицини 1993 року, це перший випадок за останній час, коли лавреати Нобелівської премії об’єдналися проти вибору Кабінету міністрів.

Як зауважив Робертс, затвердження Кеннеді, затятого критика традиційної медицини, який вороже ставився до науковців та установ, які він мав би контролювати, є загрозою, яку нобелівські лавреати не могли проігнорувати.

“Призначення Кеннеді на посаду голови DHHS поставить під загрозу здоров’я населення і підірве світове лідерство Америки у галузі охорони здоров’я”, – наголосили автори листа.

Лавреати засудили просування Кеннеді “теорій змови”. Зокрема він помилково пов’язав вакцини з аутизмом, заперечив наукові дані про те, що ВІЛ викликає СНІД, і бездоказово припустив, що COVID-19 націлений на певні етнічні групи і не зачіпає деякі.

Лавреати також зазначили, що Кеннеді був “войовничим критиком” агентств, які підпадають під його юрисдикцію, включаючи Управління з контролю за продуктами і ліками, Центри з контролю і профілактики захворювань і Національні інститути охорони здоров’я. Він заявляв, що вчені, які розробляють вакцини, “повинні сидіти у в’язниці, а ключ слід викинути”.

“Керівник DHHS має продовжувати плекати і вдосконалювати – а не загрожувати – цим важливим і поважним установам та їхнім співробітникам”, – йдеться у листі.

Лист підписали науковці з медицини, хімії, економіки та фізики. Серед них – Віктор Амброс і Гарі Рувкун, які отримали цьогорічну Нобелівську премію із фізіології та медицини за відкриття мікроРНК, а також Дарон Ачемоглу і Саймон Джонсон, які стали лауреатами Нобелівської премії з економіки 2024 року за дослідження глобальної нерівності.

Ілон Маск знову розкритикував бюджетний законопроєкт президента США Дональда Трампа та пригрозив створенням нової політичної сили, якщо документ схвалить Конгрес.

Скорочення або повна ліквідація фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) може призвести до понад 14 мільйонів смертей упродовж наступних п’яти років. Про це повідомляє NBC News з посиланням на аналіз, опублікований у журналі The Lancet.

Один із найпопулярніших месенджерів у світі – Telegram – дедалі частіше опиняється у фокусі скандалів через слабку модерацію контенту та зростаючу присутність екстремістів і злочинних спільнот. Платформа, яку свого часу хвалили за незалежність та анонімність у країнах із авторитарними режимами, зараз дедалі більше турбує правоохоронні органи в усьому світі.

Науково-консультативна група з вивчення походження нових патогенів, створена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), не змогла дійти однозначного висновку щодо походження COVID-19. У новому звіті фахівці заявили, що наразі немає переконливих доказів ані на користь версії про витік вірусу з лабораторії, ані щодо природного переходу вірусу від тварини до людини. Попри це, експерти більше схиляються до природного походження SARS-CoV-2.

Початок липня в Україні мине під знаком погоди з характером – трохи вітерцю, трохи тепла і зовсім небагато справжньої спеки. У перші дні тижня ми опинимося між двома атмосферними системами: антициклон із Західної Європи поступово тисне на нас своєю сухою рукою, а циклон із північного сходу ще трохи подме 1–2 липня, переважно в східних і північно-східних регіонах.