Нобелівські лавреати закликали Сенат США відхилити кандидатуру Кеннеді на посаду міністра

Джерело: The New York Times

Сімдесят сім лавреатів Нобелівської премії підписали лист, в якому закликали сенаторів не затверджувати кандидатуру Роберта Кеннеді-молодшого на посаду глави Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб (DHHS) США.

За словами одного із підписантів – Річарда Робертса, лауреата Нобелівської премії з фізіології та медицини 1993 року, це перший випадок за останній час, коли лавреати Нобелівської премії об’єдналися проти вибору Кабінету міністрів.

Як зауважив Робертс, затвердження Кеннеді, затятого критика традиційної медицини, який вороже ставився до науковців та установ, які він мав би контролювати, є загрозою, яку нобелівські лавреати не могли проігнорувати.

“Призначення Кеннеді на посаду голови DHHS поставить під загрозу здоров’я населення і підірве світове лідерство Америки у галузі охорони здоров’я”, – наголосили автори листа.

Лавреати засудили просування Кеннеді “теорій змови”. Зокрема він помилково пов’язав вакцини з аутизмом, заперечив наукові дані про те, що ВІЛ викликає СНІД, і бездоказово припустив, що COVID-19 націлений на певні етнічні групи і не зачіпає деякі.

Лавреати також зазначили, що Кеннеді був “войовничим критиком” агентств, які підпадають під його юрисдикцію, включаючи Управління з контролю за продуктами і ліками, Центри з контролю і профілактики захворювань і Національні інститути охорони здоров’я. Він заявляв, що вчені, які розробляють вакцини, “повинні сидіти у в’язниці, а ключ слід викинути”.

“Керівник DHHS має продовжувати плекати і вдосконалювати – а не загрожувати – цим важливим і поважним установам та їхнім співробітникам”, – йдеться у листі.

Лист підписали науковці з медицини, хімії, економіки та фізики. Серед них – Віктор Амброс і Гарі Рувкун, які отримали цьогорічну Нобелівську премію із фізіології та медицини за відкриття мікроРНК, а також Дарон Ачемоглу і Саймон Джонсон, які стали лауреатами Нобелівської премії з економіки 2024 року за дослідження глобальної нерівності.

28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитом та Всесвітній день охорони природи. За церковним календарем вшановують пам’ять святих апостолів Прохора, Никанора, Тимона і Пармена.

За даними синоптиків, у понеділок, 28 липня, в низці обалстей України очікуються опади з грозами.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.

Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.