Нобелівську премію миру присудили за боротьбу проти пригноблення жінок в Ірані
Джерело: пресслужба Нобелівської премії
Цьогоріч Нобелівську премію миру отримала Наргес Мохаммаді із формулюванням “за її боротьбу проти пригноблення жінок в Ірані та за просування прав людини та свободи для всіх”.
“Її відважна боротьба коштувала величезних особистих втрат. Загалом режим заарештовував її 13 разів, п’ять разів засуджував і засудив загалом до 31 року ув’язнення та 154 ударів батогом. Поки я говорю, Мохаммаді все ще перебуває у в’язниці”, – розповіла голова Нобелівського комітету Норвегії Беріт Райс-Андерсен під час оголошення.
Відомо, що у вересні 2022 року в Ірані померла 22-річна Махса Аміні, яку заарештувала поліція моралі за порушення закону про хіджаб. Після цього в країні поширилися протести проти режиму, який прийшов до влади у 1979 році.
Під гаслом “Жінка – Життя – Свобода” сотні тисяч іранців долучилися до мирних протестів проти жорстокості влади та утисків жінок. Понад 500 демонстрантів було вбито, тисячі зазнали поранень, близько 20 тисяч було заарештовано.
“Гасло, обране демонстрантами – “Жінка – Життя – Свобода” – якнайкраще відображає самовідданість і роботу Наргес Мохаммаді”, – йдеться у заяві Нобелівського комітету.
- Шведська королівська академія наук присудила Нобелівську премію американській економістці, професорці Гарвардського університету Клаудії Голдін. Вона отримала нагороду “за поглиблення розуміння результатів роботи жінок на ринку праці”.
Речник Пентагону Шон Парнелл підтвердив скорочення місії військ США в Сирії.
Поліція затримала ще двох підлітків, причетних до побиття українського військового у Києві 18 квітня.
Президент Франції Емманюель Макрон запросив науковців з усього світу приїхати працювати до Франції або Європи. Це відбулось на тлі того, як адміністрація президента США Дональда Трампа почала скорочувати фінансування університетів та науково-дослідних установ.
За даними двох досліджень, дитячі матраци та постіль виділяють токсичні хімічні речовини та антипірени, які призводять до порушення розвитку і гормональних порушень.
В суботу, 19 квітня, в Грузії вдруге за місяць сталися масштабні відключення електроенергії.