Норвегія оголосила про пакет допомоги Україні на $1,8 млрд
Джерело: спільна пресконференція президента України та премʼєр-міністра Норвегії
Сьогодні, 13 грудня, Норвегія оголосила про новий пакет допомоги Україні на 1,8 мільярда доларів.
Також Норвегія передасть Україні додаткові системи ППО NASAMS. Частину із них відправлять із власних складів країни, а інші замовлять у виробників для доставки пізніше.
Президент України Володимир Зеленський сьогодні прибув до столиці Норвегії Осло з незанонсованим візитом й подякував країні за підтримку.
“Норвегія – один із глобальних лідерів у підтримці України. Ваші рішення та дії є не просто вчасними та вагомими – вони є прикладом для інших, прикладом лідерства”, – зазначив Зеленський.

Фото: Володимир Зеленський в X
Він також додав, що обговорив з премʼєр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере двосторонню роботу України з Норвегією, підтримку українських воїнів, продовження роботи “для захисту вільного мореплавства в контексті спроби Росії заблокувати Чорне море і наші порти, захист наших міст від терору”.
- Норвегія приєдналась до цільового фонду підтримки реконструкції та економічного розвитку України під наглядом MIGA, виділивши на підтримку економіки 22 млн доларів.
- Уряд Норвегії передасть Україні додатково близько 18,5 мільйона доларів на розмінування. Кошти скерують на знешкодження мін та інших вибухових речовин в Україні.
- Уряд Норвегії оголосив про виділення 1 млрд крон (84 мільйони євро) норвезьким організаціям, які допомагають українцям. Гроші надійдуть у межах норвезької програми підтримки України Nansen.
Криза пального у тимчасово окупованому Криму почала впливати на ринок праці: жителі повідомляють про затримки зарплат, звільнення та вимушені неоплачувані відпустки.
Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.
28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.
Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.
У ніч на 28 червня російські війська під час чергового масованого обстрілу пошкодили фармацевтичне підприємство “Дарниця” у Києві.