Норвегія оголосила про пакет допомоги Україні на $1,8 млрд
Джерело: спільна пресконференція президента України та премʼєр-міністра Норвегії
Сьогодні, 13 грудня, Норвегія оголосила про новий пакет допомоги Україні на 1,8 мільярда доларів.
Також Норвегія передасть Україні додаткові системи ППО NASAMS. Частину із них відправлять із власних складів країни, а інші замовлять у виробників для доставки пізніше.
Президент України Володимир Зеленський сьогодні прибув до столиці Норвегії Осло з незанонсованим візитом й подякував країні за підтримку.
“Норвегія – один із глобальних лідерів у підтримці України. Ваші рішення та дії є не просто вчасними та вагомими – вони є прикладом для інших, прикладом лідерства”, – зазначив Зеленський.
Він також додав, що обговорив з премʼєр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере двосторонню роботу України з Норвегією, підтримку українських воїнів, продовження роботи “для захисту вільного мореплавства в контексті спроби Росії заблокувати Чорне море і наші порти, захист наших міст від терору”.
- Норвегія приєдналась до цільового фонду підтримки реконструкції та економічного розвитку України під наглядом MIGA, виділивши на підтримку економіки 22 млн доларів.
- Уряд Норвегії передасть Україні додатково близько 18,5 мільйона доларів на розмінування. Кошти скерують на знешкодження мін та інших вибухових речовин в Україні.
- Уряд Норвегії оголосив про виділення 1 млрд крон (84 мільйони євро) норвезьким організаціям, які допомагають українцям. Гроші надійдуть у межах норвезької програми підтримки України Nansen.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.