Норвегія оголосила про пакет допомоги Україні на $1,8 млрд
Джерело: спільна пресконференція президента України та премʼєр-міністра Норвегії
Сьогодні, 13 грудня, Норвегія оголосила про новий пакет допомоги Україні на 1,8 мільярда доларів.
Також Норвегія передасть Україні додаткові системи ППО NASAMS. Частину із них відправлять із власних складів країни, а інші замовлять у виробників для доставки пізніше.
Президент України Володимир Зеленський сьогодні прибув до столиці Норвегії Осло з незанонсованим візитом й подякував країні за підтримку.
“Норвегія – один із глобальних лідерів у підтримці України. Ваші рішення та дії є не просто вчасними та вагомими – вони є прикладом для інших, прикладом лідерства”, – зазначив Зеленський.

Фото: Володимир Зеленський в X
Він також додав, що обговорив з премʼєр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере двосторонню роботу України з Норвегією, підтримку українських воїнів, продовження роботи “для захисту вільного мореплавства в контексті спроби Росії заблокувати Чорне море і наші порти, захист наших міст від терору”.
- Норвегія приєдналась до цільового фонду підтримки реконструкції та економічного розвитку України під наглядом MIGA, виділивши на підтримку економіки 22 млн доларів.
- Уряд Норвегії передасть Україні додатково близько 18,5 мільйона доларів на розмінування. Кошти скерують на знешкодження мін та інших вибухових речовин в Україні.
- Уряд Норвегії оголосив про виділення 1 млрд крон (84 мільйони євро) норвезьким організаціям, які допомагають українцям. Гроші надійдуть у межах норвезької програми підтримки України Nansen.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.