Норвегія виділила майже $90 мільйонів для виробництва зброї, зокрема для України

Джерело: Міністерство оборони Норвегії

Норвегія вирішила виділити до 967 млн крон (близько $89,9 млн) на чотири нові проєкти для збільшення виробництва ракетних двигунів та компонентів для вибухівки.

Міністерство оборони країни повідомило, що існує критична потреба в оборонному обладнанні як для України, так і для союзників.

“Дорожня карта — це комплексний план, який допоможе збільшити виробничі потужності оборонної промисловості Норвегії. Так ми беремо на себе відповідальність за збільшення спроможності Норвегії та союзників підтримувати Україну в їхній боротьбі”, – розповів міністр оборони Бйорн Арільд Грамм.

Міністр наголосив, що виробничі потужності в оборонній промисловості Норвегії та Європи скоротилися після десятиліть миру, і вторгнення Росії в Україну вимагає змін. Україна потребує доступу до ППО, ракет та артилерії для продовження оборони.

Він зазначив, що галузь і уряд працюють над збільшенням виробництва, але це тривалий виклик для всіх союзників. Грамм також заявив про плани збільшити підтримку інновацій для норвезьких оборонних компаній, які розробляють обладнання для України.

У Міноборони повідомили, що кошти будуть спрямовані на:

– підтримку малих та середніх норвезьких компаній для промислового виробництва технологій, корисних для українських Сил оборони;
– нову лінію з виробництва ракетних двигунів на заводі Nammo в Раугфоссе;
– нарощування виробництва гексаміну, важливого для сучасних вибухових речовин;
– техніко-економічне обґрунтування нового заводу з виробництва вибухових речовин.

  • Норвегія розглядає можливість будівництва паркану на кордоні з Росією для підвищення рівня безпеки в країні. Уряд країни вивчає цей варіант як захід протидії можливому потоку біженців з Росії, що може виникнути в майбутньому.
  • Норвегія виділяє 100 мільйонів норвезьких крон (приблизно 8,7 мільйона євро) на продовження програми медичної евакуації поранених українців, постраждалих під час війни. Як оголосив прем’єр-міністр країни, кошти скерують на транспортування тяжкопоранених до європейських лікарень для подальшого лікування.
  • Норвегія оголосила про продовження програми допомоги Україні на три роки, збільшивши загальний обсяг фінансування до 135 мільярдів норвезьких крон, про що повідомив уряд країни в п’ятницю, 20 вересня.

 

Британський актор, володар трьох премій “Оскар” в категорії “Найкраща чоловіча роль” у фільмах “Моя ліва нога”, “Нафта” та “Лінкольн” Денієл Дей-Льюїс оголосив про повернення в кіно після семирічної паузи.

НЕК “Укренерго” нині вже накопичило трикратний, порівняно з нормативним, запас ремонтного обладнання, у межах підготовки до опалювального сезону, запевнив т.в.о. голови правління компанії Олексій Брехт.

Космічний телескоп James Webb від NASA/ESA/CSA сфотографував зоряне скупчення Westerlund 1, розташоване в сузір’ї Жертовника у галактиці Чумацький Шлях.

У зв’язку із запланованим на 11 жовтня візитом глави РФ Володимира Путіна до Туркменістану для участі у міжнародному форумі, присвяченому 300-річчю видатного туркменського поета Магтимгули Фрагі, МЗС України висловило сподівання, що керівництво Туркменістану усвідомлює, що Путін є воєнним злочинцем, на якого виданий ордер на арешт Міжнародного кримінального суду за незаконне примусове переміщення українських дітей до Російської Федерації. 

У віці 96 років померла вдова сенатора та генпрокурора США Роберта Ф. Кеннеді, молодшого брата 35-го президента США Джона Ф. Кеннеді, правозахисниця Етель Кеннеді.