Норвегія виділила майже $90 мільйонів для виробництва зброї, зокрема для України

Джерело: Міністерство оборони Норвегії

Норвегія вирішила виділити до 967 млн крон (близько $89,9 млн) на чотири нові проєкти для збільшення виробництва ракетних двигунів та компонентів для вибухівки.

Міністерство оборони країни повідомило, що існує критична потреба в оборонному обладнанні як для України, так і для союзників.

“Дорожня карта — це комплексний план, який допоможе збільшити виробничі потужності оборонної промисловості Норвегії. Так ми беремо на себе відповідальність за збільшення спроможності Норвегії та союзників підтримувати Україну в їхній боротьбі”, – розповів міністр оборони Бйорн Арільд Грамм.

Міністр наголосив, що виробничі потужності в оборонній промисловості Норвегії та Європи скоротилися після десятиліть миру, і вторгнення Росії в Україну вимагає змін. Україна потребує доступу до ППО, ракет та артилерії для продовження оборони.

Він зазначив, що галузь і уряд працюють над збільшенням виробництва, але це тривалий виклик для всіх союзників. Грамм також заявив про плани збільшити підтримку інновацій для норвезьких оборонних компаній, які розробляють обладнання для України.

У Міноборони повідомили, що кошти будуть спрямовані на:

– підтримку малих та середніх норвезьких компаній для промислового виробництва технологій, корисних для українських Сил оборони;
– нову лінію з виробництва ракетних двигунів на заводі Nammo в Раугфоссе;
– нарощування виробництва гексаміну, важливого для сучасних вибухових речовин;
– техніко-економічне обґрунтування нового заводу з виробництва вибухових речовин.

  • Норвегія розглядає можливість будівництва паркану на кордоні з Росією для підвищення рівня безпеки в країні. Уряд країни вивчає цей варіант як захід протидії можливому потоку біженців з Росії, що може виникнути в майбутньому.
  • Норвегія виділяє 100 мільйонів норвезьких крон (приблизно 8,7 мільйона євро) на продовження програми медичної евакуації поранених українців, постраждалих під час війни. Як оголосив прем’єр-міністр країни, кошти скерують на транспортування тяжкопоранених до європейських лікарень для подальшого лікування.
  • Норвегія оголосила про продовження програми допомоги Україні на три роки, збільшивши загальний обсяг фінансування до 135 мільярдів норвезьких крон, про що повідомив уряд країни в п’ятницю, 20 вересня.

 

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив про відкриття нового газового родовища у Чорному морі.  За словами глави держави, мовиться про свердловину “Гейтепе-3”, у якій виявили запаси природного газу обсягом 75 мільярдів кубометрів.

Надзвичайна і повноважна пані посол України, заступниця міністра закордонних справ (2014 – 2019), членкиня координаційної Ради Ukraine Facility Platform Лана Зеркаль поділилася спостереженнями, що нині червоні лінії України на переговорах не території, натомість це армія, мова, віра.

Виконувач обов’язків президента Румунії Іліє Болоян підписав закон, який дозволяє збивати дрони, що незаконно потрапили у повітряний простір країни.

Компанія Sony почала масове блокування облікових записів PlayStation Network, які росіяни реєстрували в Туреччині, Казахстані та Україні для обходу санкцій. Про це повідомляє iXBT.games.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в Х заявив, що наступні два тижні “вирішать майбутнє країни” — другий тур президентських виборів відбудеться 1 червня.