Норвезький експерт: НАТО ближче до війни з Росією, «ніж більшість може явити»
Джерело: Фабіан Гоффман/X
Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
Ми набагато ближче до війни з Росією, ніж більшість людей усвідомлює, — наголосив Гоффман.
In this thread, I will explain why we are much closer to war with 🇷🇺 than most people realize and why our time window for rearmament is shorter than many believe. In my opinion, we have at best 2-3 years to re-establish deterrence vis-à-vis 🇷🇺. Here’s why 👇 1/20 pic.twitter.com/IOdpISXyXK
— Fabian Hoffmann (@FRHoffmann1) January 14, 2024
Науковець пояснив, що, на його думку, у Заходу є два-три роки “в кращому випадку”, щоб відновити свої сили стримування.
І додав: “Замість повної поразки НАТО в затяжній наземній війні, подібної до тієї, що ми бачимо в Україні, російська доктрина припускає, що Росія спробує змусити НАТО підкоритися, сигналізуючи про свою здатність завдавати все більшої шкоди”.
Пан Гоффман зазначив, що це включатиме удари дальньої дії по критично важливій цивільній інфраструктурі в європейських країнах НАТО на ранньому етапі.
Одночасно РФ поширить свою ядерну парасольку на будь-яку територію НАТО, яку їй вдасться захопити під час початкового нападу. Тож експерт передбачає, що будь-які спроби повернути цю територію, особливо зовнішніми силами НАТО, призведуть до ядерної ескалації.
Наша неготовність як у фізичному просторі, так і в плані нашої когнітивної здатності продумувати ці сценарії надихає РФ. З 2014 року росіяни широко та публічно обговорюють, як виграти війну проти НАТО. Де наші дебати? — запитує Гоффман.
Він вважає, що нині особливо в Європі, потрібні зусилля всього суспільства, щоб навести порядок у справах. Зауважує, що це коштуватиме значних витрат, та експерт попереджає, що не бачить “іншого життєздатного варіанту”.
- Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) заявив, що такі країни, як Росія, ймовірно, намагатимуться втрутитися в результати виборів в багатьох країнах наступного року.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
- У НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.