Норвезький експерт: НАТО ближче до війни з Росією, «ніж більшість може явити»

Джерело: Фабіан Гоффман/X

Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.

Ми набагато ближче до війни з Росією, ніж більшість людей усвідомлює, — наголосив Гоффман.

Науковець пояснив, що, на його думку, у Заходу є два-три роки “в кращому випадку”, щоб відновити свої сили стримування.

І додав: “Замість повної поразки НАТО в затяжній наземній війні, подібної до тієї, що ми бачимо в Україні, російська доктрина припускає, що Росія спробує змусити НАТО підкоритися, сигналізуючи про свою здатність завдавати все більшої шкоди”.

Пан Гоффман зазначив, що це включатиме удари дальньої дії по критично важливій цивільній інфраструктурі в європейських країнах НАТО на ранньому етапі.

Одночасно РФ поширить свою ядерну парасольку на будь-яку територію НАТО, яку їй вдасться захопити під час початкового нападу. Тож експерт передбачає, що будь-які спроби повернути цю територію, особливо зовнішніми силами НАТО, призведуть до ядерної ескалації.

Наша неготовність як у фізичному просторі, так і в плані нашої когнітивної здатності продумувати ці сценарії надихає РФ. З 2014 року росіяни широко та публічно обговорюють, як виграти війну проти НАТО. Де наші дебати? — запитує Гоффман.

Він вважає, що нині особливо в Європі, потрібні зусилля всього суспільства, щоб навести порядок у справах. Зауважує, що це коштуватиме значних витрат, та експерт попереджає, що не бачить “іншого життєздатного варіанту”.

  • Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) заявив, що такі країни, як Росія, ймовірно, намагатимуться втрутитися в результати виборів в багатьох країнах наступного року.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
  • У НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.