Нова Зеландія планує посилити співпрацю з НАТО і зробити внесок у підтримку оборони України

Джерело: Reuters

Нова Зеландія прагне посилити співпрацю з Північноатлантичним альянсом та зробити свій внесок у підтримку оборонних можливостей України.

“Нова Зеландія прагне працювати разом з партнерами по НАТО, щоб зробити свій внесок у колективну безпеку, наприклад, шляхом підтримки оборони України”, – заявив міністр закордонних справ країни Вінстон Пітерс після участі у зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Брюсселі 3-4 квітня.

За його словами, результат війни в Україні вплине на глобальну безпеку, і саме тому “Нова Зеландія має бути готова зробити свій внесок”.

Пітерс додав, що Нова Зеландія веде переговори про новий тип партнерства з НАТО.

“Ми розраховуємо укласти це партнерство (угоду – ред.) впродовж найближчих місяців, погодивши конкретні галузі співпраці”, – пояснив міністр.

Далі Вінстон Пітерс вирушить до США і, як очікується, зустрінеться наступного тижня з держсекретарем США Ентоні Блінкеном та генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем, щоб обговорити основні глобальні та регіональні виклики у сфері безпеки.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.