Нова Зеландія запровадила нові санкції проти Росії та Білорусі
Джерело: сайт уряду Нової Зеландії.
Сьогодні, 21 липня, міністерка закордонних справ Нової Зеландії Наная Махута оголосила про нові санкції проти 23 фізичних і юридичних осіб РФ і Білорусі на тлі збройної російської агресії проти України.
Нові санкції спрямовані проти російського військово-промислового комплексу, воєнізованих груп та осіб, причетних до незаконного транспортування та депортації українських дітей до Росії. Нові обмеження також охоплюють ще кілька білоруських фінансових установ у відповідь на ескалацію підтримки, яку Білорусь надає РФ для ведення війни проти України.
“Ці санкції стосуються 14 фізичних та юридичних осіб російського військово-промислового комплексу. Вони розробляють, виробляють або закуповують зброю, електронні компоненти та технології (такі як мікроелектроніка та напівпровідники), які Росія використовує для ведення агресивної війни проти України”, – заявила очільниця МЗС Нової Зеландії Наная Махута.
За її словами, троє росіян, на яких поширюються нові санкції, нещодавно брали участь у депортації українських дітей до РФ.
“Нова Зеландія продовжує підтримувати Україну та засуджує фізичних та юридичних осіб, які сприяють огидним діям Росії. Нова Зеландія засуджує ці огидні, ганебні та аморальні вчинки та закликає Росію негайно припинити безперервний насильницький напад на Україну, її народ та дітей”, – заявила Наная Махута.
Вона також додала, що шість білоруських організацій, які потрапили під санкції, включають білоруські банки, і це свідчить про те, що Нова Зеландія продовжує засуджувати дії Білорусі.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- Міністерство закордонних справ Великої Британії додало до списку санкцій осіб і групи, пов’язані з російською групою “Вагнер”, які діють у Центральноафриканській Республіці (ЦАР) і Малі.
- Сполучені Штати Америки готуються запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.