Новий договір між КНДР та Росією передбачає негайну військову допомогу в разі вторгнення
Джерело: Reuters
Відповідно до повного тексту договору, який підписали Володимир Путін і Кім Чен Ин, Північна Корея та Росія погодилися надати негайну військову допомогу в разі вторгнення чи збройної агресії.
Державні ЗМІ Північної Кореї опублікували “Договір про всеосяжне стратегічне партнерство”, який фактично відновлює недіючу угоду про взаємну оборону 1960-х років.
“У випадку, якщо будь-яка зі сторін перебуває в стані війни внаслідок збройного вторгнення з боку окремої держави або кількох держав, інша сторона без зволікань надає військову та іншу допомогу всіма засобами, якими вона володіє, відповідно до статті 51 Статуту ООН і законодавства КНДР і Російської Федерації”, – йдеться в статті 4 угоди.
Незрозуміло, як угода вплине на війну Росії проти України.
США і Південна Корея дедалі більше стурбовані поглибленням військового співробітництва між Росією та КНДР та звинувачують їх у порушенні міжнародних законів, торгуючи зброєю для використання її проти України.
Угода також включає співпрацю в галузі ядерної енергії, дослідження космосу, продовольчої та енергетичної безпеки.
- Під час переговорів з Путіним лідер Північної Кореї Кім Чен Ин пообіцяв “повну підтримку та солідарність з російським урядом, армією та народом” у війні Росії проти України.
- Президент Росії Володимир Путін подарував лідеру Північної Кореї Кім Чен Ину лімузин Aurus російського виробництва, чайний сервіз і адміральський кортик.
- Білий дім прокоментував майбутню зустріч Володимира Путіна та Кім Чен Ина, зазначивши, що США занепокоєні зміцненням зв’язків між РФ та КНДР.
Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.
Зранку 6 квітня російські війська атакували Київ, внаслідок чого в Дарницькому, Солом’янському та Оболонському районах столиці зафіксовані влучання, спалахнули пожежі, відомо про щонайменше трьох постраждалих.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.