Новий закон про мобілізацію торкнувся й військовозобов’язаних українців за кордоном: деталі
Джерело: Für Ukrainer in Deutschland
Оновлений закон про мобілізацію в Україні торкнувся й військовозобов’язаних українців за кордоном, оскільки вони також мають стати на військовий облік чи оновити свої дані.
Одначе, чи стосується це українців, які вже давно проживають за кордоном? На це та інші запитання відповів юрист та співзасновник Центру дослідження законодавства України Назар Чорний.
Як оновити свої військово-облікові дані?
“Порядок оформлення цього військово-облікового документа також був оприлюднений буквально за декілька годин до набрання чинності змінами до законодавства. Він реалізований шляхом створення військово-облікового документа у додатку “Резерв+”, який фактично зараз є електронним документом військовозобов’язаного”, – пояснив Назар Чорний.
За його словами, цей додаток вимагатиме надання таких контактних даних, як адреса реєстрації або постійного проживання, номер телефона та адреса електронної пошти.
Кого з чоловіків за кордоном стосується оновлення даних?
“Якщо вам від 18 до 60, ви чоловік, і ви проживаєте за кордоном – незалежно від того, коли ви виїхали. Тобто, якщо це відбулося у 2022, 2023, 2024 році, і якщо це відбулося у 1991, у 2001 році, це не має значення. Всі чоловіки віком від 18 до 60”, – зауважив юрист та співзасновник Центру дослідження законодавства України.
Чого очікувати після оновлення даних?
За словами Назара Чорного, оновлення даних не є поки що етапом мобілізації, воно не передбачає автоматичного направлення на ВЛК. Хоча, за його словами, Міноборони роз’яснює, що таке направлення може надійти в цей же електронний кабінет згодом.
Коли наступає кримінальне правопорушення?
“Якщо пройти ВЛК і отримати мобілізаційну повістку про виклик до військової частини. Тобто вас визнають військово придатним. І тоді, якщо ви не їдете до навчального центру чи військової частини, до якої вас викликають – тоді це підстава для кримінальної відповідальності”, – пояснює Назар Чорний.
Чи можуть мобілізувати за кордоном?
За словами юриста Назара Чорного, фізично з-за кордону доставити людину в Україну для проходження військової служби на сьогодні неможливо, адже немає ні правового механізму, необхідного для цього, ні можливостей.
Читайте також: Популізм чи боротьба з ухилянтами – про законність і наслідки рішення МЗС
- У застосунку “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників та резервістів відповіли на найпоширеніші питання щодо оновлення даних та змін з огляду на новий закон про мобілізацію.
- Станом на 21 травня більш ніж мільйон користувачів успішно авторизувалися у застосунку “Резерв+”.
- 9 травня Володимир Зеленський підписав проєкт Закону про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” та законопроєкт про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку проведення загальної мобілізації”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.