Низка областей залишились без світла через ракетну атаку росіян

Джерело: Міненерго

За даними Міненерго внаслідок ранкового ракетного обстрілу України у низці областей є відключення електроенергії.

Мовиться про Київську, Дніпропетровську, Одеську та Харківську області.

Ситуація у цих регіонах наступна:

  • Київщина – унаслідок падіння уламків пошкоджено повітряні лінії 10кВ у двох громадах, знеструмлено 843 абоненти.
  • Дніпропетровщина – обстрілом пошкоджено повітряну лінію 150 кВ. Дані уточнюються. Через попередні атаки знеструмлювались 3,3 тисячі абонентів, усіх заживлено.
  • Одещина – унаслідок ранкового обстрілу пошкоджено повітряні лінії 0,6 кВ. Зараз триває огляд мереж.
  • Харківщина – через нічний і ранковий обстріли є пошкодження мереж у пʼяти громадах області. Протягом доби заживили 21 абонента, водночас знеструмлено 605 точок обліку. Внаслідок бойових дій залишаються знеструмленими 16,6 тисячі споживачів.

У відомстві додали, що попри масовану атаку ситуація в енергосистемі стабільна та контрольована. Відключень світла за графіком не передбачається.

Міжнародна морська організація ООН призупинила свою операцію з супроводу суден через Ормузьку протоку після того, як один з кораблів повідомив про атаку.

Очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус повідомив про наслідки російських атак по регіону.

Контррозвідка СБУ разом з воїнами 3-го армійського корпусу ЗСУ затримали агента РФ, який коригував ворожий вогонь по захисниках Лимана на Донеччині.

Міноборони РФ заявляє про найбільшу нічну атаку на Росію з початку повномасштабного вторгнення.

За повідомленням двох країн, Росія може готувати провокацію у країнах Балтії чи у Польщі, аби перевірити єдність НАТО.