Низка російських банків обходять заборону на ввезення доларів і євро – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Дослідження компанії Sayari, що займається фінансовою розвідкою, показало, що деякі російські банки обходять заборону на ввезення доларів і євро в країну, торгуючи золотом в ОАЕ і Туреччині.

За даними Sayari, в першому кварталі 2023 року фінансові установи, серед яких є АТ “Ланта-Банк”, чиї власники контролюють золотодобувну компанію GV Gold, і щонайменше один кредитор, який не потрапив під санкції, імпортували понад 82 мільйони доларів у євро, доларах і дирхамах ОАЕ.

Зазначається, що санкції на експорт банкнот були введені як відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

За словами старшого аналітика фірми Захарія Тварозни, російські кредитори продовжували постачати золото в обмін на банкноти щонайменше до липня або серпня минулого року. Він зазначив, що окрім ОАЕ і Туреччини, постачання золота, ймовірно, поширилося на Гонконг.

Вашингтонська компанія, що займається аналізом комерційних ризиків, зібрала дані про російську торгівлю з транспортних накладних, в яких зазвичай вказуються імена імпортера та експортера, а також інші подробиці про постачання. Дані показують, що деякі з тих самих суб’єктів, які відправляли готівку в Росію, також імпортували золото з Росії у схожі часові рамки.

У звіті йдеться, що торгівля здійснювалася через мережу посередників. У документі також вказано, що дані не містять інформації про те, хто був кінцевим одержувачем валют і чи були вони пов’язані з російськими організаціями, які перебувають під санкціями.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.