Більше половини підсанкційних танкерів припинили транспортування нафти РФ – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Транспортування російської нафти припинили більше половини із 50 танкерів, які потрапили під санкції США, запроваджені у жовтні 2023 року.

Як зауважили у виданні, це вказує на те, що посилення обмежень дає змогу тиснути на Москву.

За даними агентства, лише 18 із 50 танкерів, проти яких США почали вводити санкції з жовтня минулого року, продовжили завантажувати російське паливо. Ще одне судно вже перевозило вантаж на момент запровадження санкцій. Інші танкери нині простоюють. При цьому сім танкерів простоювали ще до їх включення до списку санкцій.

ЗМІ нагадало, що в грудні 2022 року Євросоюз та країни G7 ввели стелю цін на російську нафту для обмеження доходів Кремля під час війни в Україні.

Для обходу санкцій російські компанії використовують так званий тіньовий флот – ці танкери формально ходять під прапорами країн, які не приєдналися до санкцій, але насправді є власністю російських компаній.

За словами виконувача обов’язків помічника міністра фінансів США з питань економічної політики Еріка Ван Ностранда, запроваджені обмеження “досягають” своїх цілей.

“Незалежні агентства, ринкові аналітики і самі росіяни вказують на той факт, що обмеження ціни досягає обох наших цілей: позбавляє Росію енергетичних прибутків, необхідних їй для ведення незаконної війни, і водночас сприяє стабільності енергетичних ринків”, – пояснив він.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.