Нафтовий танкер РФ розвернувся через кілька годин після того, як потрапив під санкції США

Джерело: Bloomberg

Російський нафтовий танкер майже миттєво зробив розворот біля узбережжя Португалії після того, як потрапив під санкції США.

8 лютого, NS Leader, який належить Російській Федерації, прямував до порту Балтійського моря Приморськ для завантаження. О 14:00 за вашингтонським часом США запровадили нові санкції проти російської нафти.

Зазначається, що танкер, який повинен був взяти свій наступний вантаж приблизно через 10 днів, зменшив швидкість вдвічі, розвернувся і змінив пункт призначення на “для замовлень”, свідчать дані відстеження суден та інформації про судноплавство.

Двома місяцями раніше, також потрапивши під санкції, судно “Виктор Бакаєв” здійснило такий самий маневр у схожому місці, зупинивши свій рейс до іншого російського нафтового експортного термінала. Тепер “Виктор Бакаєв” стоїть на якорі в одному із чорноморських портів, більше не перевозячи товари.

Такі дії росіян підтверджує той факт, що санкції Заходу, які посилюються з кінця минулого року, мають вплив.

Раніше ми повідомили, що 14 танкерів, завантажених 10 мільйонами барелів російської сирої нафти сорту “Сокіл”, застрягли біля узбережжя Південної Кореї на кілька тижнів через санкції США та проблеми з оплатою.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.

Станом на ранок 25 лютого в електроенергетичній системі України немає дефіциту електроенергії. Водночас високовольтна лінія, що живить Запорізьку атомну електростанцію, залишається відключеною.