«Низька витривалість екіпажу»: британська розвідка про російську передову систему ППО

Джерело: Міноборони Великої Британії

За даними аналітиків, зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) малого радіуса дії “Тор”, який росіяни використовують для захисту своїх позиції на фронті в Україні, має низьку витривалість екіпажу.

На думку розвідки Сполученого Королівства, одним із найважливіших протистоянь у війні як для України, так і для Росії залишається знищення наземних систем протиповітряної оборони.

Зокрема, для російських загарбників однією з основних систем ППО залишається ЗРК “Тор”. Він відрізняється від ЗРК “Панцир”, який здебільшого захищає командні пункти і військово-повітряні бази РФ, адже має більшу дальність.

Зазначено, що росіяни використовують “Тор” для протидії українським дронам. За даними британської розвідки, фактично цей ЗРК є передовою лінією мережі ППО ворога.

Утім, як зауважується, “Тор” має низку недоліків, серед яких – низька витривалість екіпажу.

“Зважаючи на те, що на кожну систему припадає лише три людини, підтримання високого рівня бойової готовності протягом тривалого часу, найімовірніше, є екстремальним випробуванням на витривалість”, – йдеться в огляді.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.