ОАЕ розглядають можливість введення експортного контролю товарів подвійного призначення – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Об’єднані Арабські Емірати розглядають можливість запровадження експортних ліцензій для переліку товарів, зокрема чіпів та інших компонентів, які перебувають під санкціями США та Європейського Союзу та використовуються російськими військовими в Україні, повідомляють джерела, знайомі з цим питанням.
Якщо впровадити відповідну систему, це може спричинити затримку дозволів на товари подвійного призначення, що використовуються для бойових дій, а отже, потенційно зашкодить здатності Кремля живити свою військову машину.
Наразі Росії вдалося обійти деякі торговельні обмеження, запроваджені США, Великою Британією та Європою, транспортуючи заборонені товари через треті країни, такі як ОАЕ, Туреччина та деякі країни Центральної Азії.
За минулі 18 місяців в ОАЕ спостерігали сплеск імпорту таких технологій, як напівпровідники та інноваційна електроніка з Європи та США. Багато з цих предметів були знайдені в російській зброї в Україні або ж потрібні Москві для її виробництва.
Західні офіційні особи посилили вимоги, щоб ОАЕ припинили діяти як “ворота” для Росії. Раніше представники США, Великої Британії та ЄС відвідали ОАЕ з питань санкцій, щоб висловити свою стурбованість, зокрема щодо того, що Дубай залишається головним пунктом перевалки компонентів, які підтримують військові зусилля Москви.
ЄС і США намагаються переконати так звані країни-посередники обмежити потік близько 45 категорій “високопріоритетних бойових компонентів”, включаючи певні інноваційні технології, електроніку та інші компоненти, що використовуються в крилатих ракетах, безпілотниках і вертольотах Ка-52.
Об’єднані Арабські Емірати розглядають можливість запровадження експортного контролю щодо Росії, аналогічного тому, що в межах санкцій запровадили США та Євросоюз.
Читайте також: Захід планує посилити тиск на ОАЕ через торгівлю з Росією – WSJ
Остаточного рішення про приєднання до технологічних санкцій ще не ухвалили. Натомість Емірати розраховують на виключення із “сірого списку” країн FATF.
ЄС уже наклав санкції на кілька організацій, зареєстрованих в ОАЕ, звинувативши їх у прямій підтримці російської військової машини. У червні блок також ухвалив новий інструмент, який дозволить державам-членам забороняти експорт ключових товарів компаніям і, зрештою, країнам, які, як вважають, допомагають Росії обійти санкції.
Очікується, що цей інструмент, який зрештою може запобігти потраплянню чутливих предметів до країн-посередників, буде запроваджено, якщо дипломатичні зусилля не принесуть результату.
Офіційний представник ОАЕ зауважив, що країна стежить за дотриманням санкцій і залишається “у тісному діалозі з нашими міжнародними партнерами, включаючи Сполучені Штати та Європейський Союз, щодо триваючого конфлікту в Україні”.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зустрілася з президентом Об’єднаних Арабських Еміратів шейхом Мухаммедом бін Заїдом в Абу-Дабі (ОАЕ) в четвер, 7 вересня, описавши переговори як “чудові”. Очікувалося, що вона посилить тиск на ОАЕ, щоб вони обмежили експорт санкційних товарів до Росії.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- Росія продовжує обходити західні санкції, запроваджені через її повномасштабну війну в Україні, та закуповує необхідне обладнання для літаків.
- США закликають Туреччину не допомагати РФ обходити західні санкції, запроваджені через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
- США запровадили санкції проти трьох компаній із Казахстану, Росії та Словаччини, які сприяють торгівлі зброєю між РФ та КНДР.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.
Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що наразі триває робота над збільшенням тривалості підготовки військовослужбовців до двох місяців.
Українські оборонці ліквідували трьох капітанів російських окупаційних військ.
Ввечері 26 грудня російські війська завдали ракетного удару по Запоріжжю, поціливши по промисловій інфраструктурі міста, повідомив голова ОВА Івн Федоров.