ОАЕ ускладнили умови відкриття рахунків для компаній з РФ
Джерело: Bloomberg
Російські компанії, що базуються в Об’єднаних Арабських Еміратах, перебувають під пильнішою увагою з боку місцевих банків, оскільки держава Перської затоки зіштовхується з посиленням тиску з боку США, Євросоюзу та Великої Британії з метою перекриття каналів, які використовує РФ для обходу торгових санкцій.
ОАЕ залучили потік російських грошей у перший рік після того, як Володимир Путін ввів війська в Україну, і компанії швидко і легко зорієнтувалися в банківських операціях. Цей процес поступово стає все важчим, відмови стають все більш поширеними, оскільки ОАЕ виявляють меншу схильність до ризику, пов’язаного з санкціями, і прагнуть вийти з так званого сірого списку, за словами власників бізнесу та консультантів, опитаних виданням.
З точки зору фінансової відповідності бути російською компанією в ОАЕ стало набагато складніше, і ситуація стає все більш жорсткою, — сказала Дар’я Невська, консультантка з транскордонних угод та банківських рахунків.
Перекази коштів у Росію чи третю країну тепер піддаються посиленому контролю та займають більше часу. Низка банків вимагають надати більше документів, інколи блокують кошти, вимагаючи обґрунтувати переказ або вказати походження грошей.
Читайте також: Захід планує посилити тиск на ОАЕ через торгівлю з Росією – WSJ
ОАЕ також вживають додаткових заходів у межах процедур FATF (група розробки фінансових заходів щодо боротьби з відмиванням коштів), вимагаючи від клієнтів більше інформації, пов’язаної із санкційними списками.
Зауважується, що ситуація особливо ускладнена для російських компаній через обсяг санкцій.
Раніше західні офіційні особи посилили вимоги, щоб ОАЕ припинили діяти як “ворота” для Росії. Представники США, Великої Британії та ЄС відвідали ОАЕ з питань санкцій, щоб висловити свою стурбованість, зокрема щодо того, що Дубай залишається головним пунктом перевалки компонентів, які підтримують військові зусилля Москви.
- Фон дер Ляєн має намір тиснути на президента ОАЕ через ухилення від санкцій проти Росії, – Bloomberg.
- Об’єднані Арабські Емірати розглядають можливість запровадження експортних ліцензій для переліку товарів, зокрема чіпів та інших компонентів, які перебувають під санкціями США та Європейського Союзу та використовуються російськими військовими в Україні, повідомляють джерела, знайомі з цим питанням.
- Росія продовжує обходити західні санкції, запроваджені через її повномасштабну війну в Україні, та закуповує необхідне обладнання для літаків.
- США закликають Туреччину не допомагати РФ обходити західні санкції, запроваджені через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.