Оборонці ліквідували російських військових, котрі прикривалися цивільними у Куп’янську
Джерело: Суспільне Харків
У центрі Куп’янська бійцям 127 бригади під час бою з російськими окупантами вдалося звільнити й вивезти з міста 14 місцевих жителів. Цивільні перебували у підвалі багатоповерхівки, де також засіли двоє російських військових.
Як розповів командир одного зі взводів 127-ї окремої важкої механізованої Харківської бригади, цивільних у росіян відбивали бійці роти “Шквал”, що входить до складу 127 бригади. 13 грудня вони продовжували пошуково-штурмову операцію в центрі Куп’янська на проспекті Конституції. В одній з багатоповерхівок бійці натрапили на російських окупантів, котрі зачинилися у підвалі спільно з цивільними.
Вони фактично прикривалися цивільними. Чуваки, коли зрозуміли, що їм відходити немає куди, почали вогонь на себе викликати. По рації. Цивільні це підтвердили потім, що вони (російські військові – ред.) почали вогонь на себе викликати: здохнемо і ми, здохнуть і ті, хто нас штурмують, а на цивільних начхати. Уявіть собі підвал, де цивільні й відстрілюються два рашика — це треба було дуже постаратися, щоб їх вбити, а цивільних не зачепити, — зазначив командир взводу.
Після ліквідації росіян, оборонці організували евакуацію.
Вони пройшлися пішки по Куп’янську, їх “мавіком” вели. Потім у дві ходки забрали пікапами, довезли до безпечного місця і передали СБУ. Серед них були троє дітей. Одна маленька дівчинка дворічна, на фотографії біля ялинки грається. Також хлопчик дев’ять років та ще один — 17 років, — розповів військовий.
Серед звільнених також були 11 дорослих, один з яких має діагноз ДЦП.

Джерело: Суспільне Харків
Раніше OSINT-проєкт DeepState, котрий відстежує ситуацію на полі бою, повідомив, що в результаті успішної операції Сил оборони у Куп’янську заблоковано противника та зачищено всю північно-західну околицю міста.
Згодом стало відомо, що українські військові знищили трубу, яку російські окупанти використовували для проникнення до Куп’янська на Харківщині.
- Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський підбив підсумки листопада. За його словами, в окремі дні кількість боєзіткнень досягала 300 – найбільше від початку війни.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.
Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.