Обрана президентка Грузії Зурабішвілі таки залишила свою посаду

Джерело: “Ехо Кавказу”.

Опозиційна президентка Грузії Саломе Зурабішвілі добровільно покинула президентський палац Орбеліані, вийшовши до учасників акції протесту, які зібралися під його стінами.

“Я хочу сказати вам і дати вам звіт – 6 років тому я склала присягу на Конституції, але ще більше у вірності країні і вірності вам, тому я сьогодні тут і ця лояльність не зміниться в будь-якому випадку, чи я в палаці чи поза палацом. Я вийду з вами і буду з вами. З собою я забираю легітимність, прапор, вашу довіру”, – заявила Зурабішвілі.

Також вона назвала інавгурацію нового президента Михаїла Кавелашвілі “пародією”. 14 грудня у Грузії відбулись вибори президента. Голосування, вперше в історії Грузії, відбулось без волевиявлення народу, а членами виборчої колегії.

Тим часом у парламенті Грузії відбулася інавгурація новообраного виборчою колегією президента Михаїла Кавелашвілі. Він склав присягу на виконання своїх обов’язків. Водночас на церемонію не запросили представників європейських країн та США.

За Конституцією Грузії, повноваження Саломе Зурабішвілі припиняються після складання присяги новим президентом. Проте вона та частина опозиційних політиків не визнають Кавелашвілі шостим президентом країни.

Опозиція заявила про готовність фізично захищати Зурабішвілі в резиденції на Атонелі. Своєю чергою, представники керівної партії “Грузинська мрія” пригрозили їй ув’язненням у разі відмови залишити посаду або спроби розпустити парламент.

Згідно з даними американської розвідки, глава РФ Володимир Путін досі прагне захопити всю територію України, попри початок переговорів з адміністрацією президента США Дональда Трампа щодо завершення війни. Про це повідомляє NBC News із посиланням на чотирьох представників західних спецслужб і двох членів Конгресу США.

Міністерство охорони здоров’я спільно з правоохоронцями перевіряють законність рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) про встановлення інвалідності посадовцям державних органів. Уже скасовано 281 рішення.

Китай підтримує усі зусилля, спрямовані на мирні переговори щодо України, заявив міністр закордонних справ КНР Ван І на засіданні Ради Безпеки ООН.

Інтерпол дозволив Україні використовувати його механізми для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не заперечує проти розміщення в Україні військ європейських країн, як пропонували лідери Франції та Великої Британії.