Обстріли росіян ускладнюють відновлення пошкодженої лінії енергоживлення ЗАЕС – «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

Через постійні обстріли російських окупантів ускладнюється робота з відновлення пошкодженої лінії енергоживлення Запорізької атомної електростанції.

Відтак, відновлювальні роботи на повітряній високовольтній лінії електропередачі, що була резервним варіантом живлення потреб ЗАЕС, ускладнені постійними обстрілами росіян та великим обсягом необхідних робіт. Ремонтні бригади роблять все можливе для того, аби якнайшвидше відновити лінію резервного живлення та підвищити надійність постачання електроенергії на ЗАЕС.

Загальна пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.

У Сумській області через обстріл зі сторони кордону з РФ та пошкодження в мережах обленерго знеструмлено 4 населені пункти, відновлювальні роботи будуть розпочаті після дозволу військових.

Загалом через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишається 351 населений пункт. Є нові пошкодження в мережах обленерго Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Харківської, Херсонської областей.

Добовий максимум споживання 21 лютого зафіксовано близько 09:20. Його рівень був на 0,7% нижчим, ніж у вівторок, 20 лютого.

Сьогодні, 22 лютого, станом на 09:30 рівень споживання електроенергії на 3,6% нижчий за відповідний показник середи, 21 лютого.

Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, достатньо для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Дефіцит в енергосистемі не прогнозується.

Експорт сьогодні здійснюється протягом доби в Словаччину, Польщу, Румунію та Молдову. Загальний обсяг – 2 708 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 165 МВт.

Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини, Польщі, Румунії, а також в денні години з Молдови. Загальний обсяг – 1 256 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 355 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Протягом дня, 24 квітня, російській війська здійснили шість обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 23 вибухи.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.