Запорізька АЕС знову за крок до блекауту – «Енергоатом»

Джерело: “Енергоатом”

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС – знову за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

Наразі в роботі залишається єдина зовнішня повітряна лінія ПЛ-750кВ “Дніпровська”, що з’єднує ЗАЕС з об’єднаною енергосистемою України та забезпечує живлення власних потреб станції.

У компанії пояснили, що у разі відмови цієї лінії найбільша АЕС в Європі отримає черговий повний блекаут, що є важким порушенням умов безпечної експлуатації станції й загрожує розвитком аварії.

“Запорізька атомна електростанція має негайно перейти під повний контроль України, її законного оператора – “Енергоатома”. Росія повинна вивести зі станції своїх військових та військову техніку. Об’єкт також повинен покинути некомпетентний російський технічний персонал. Його мають замінити фахівці з України, відповідно до ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання”, – наголосив в.о. голови правління “Енергоатома” Петро Котін.

Нагадаємо, від початку російської окупації Запорізька АЕС вже пережила вісім повних блекаутів та один частковий – із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки. У разі їх відмови це загрожує розвитком ядерної та радіаційної аварії.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.