Обсяг внесків до Фонду підтримки енергетики України сягнув понад 390 млн євро

Джерело: Міністерство енергетики України

Міжнародні партнери продовжують активно долучатися до роботи Фонду підтримки енергетики України – обсяг внесків сягнув понад 390 мільйонів євро.

Протягом останніх тижнів грантові внески до Фонду надійшли від Швейцарії, Бельгії, Німеччини та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Окрім цього, внески анонсували Велика Британія (понад 16 мільйонів євро) та Німеччина (на загальну суму понад 33 мільйони євро).

Також грантову угоду із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства про черговий грантовий внесок до Фонду на суму близько 7 мільйонів євро уклала Данія.

Отже, загальний обсяг зобов’язань спонсорів до Фонду підтримки енергетики України сягнув 390 мільйонів євро.

У відомстві зазначили, що на рахунок Фонду фактично перераховано 229 мільйонів євро від 18 спонсорів державного та приватного секторів з різних держав. Решта суми – анонсовані та формалізовані внески, надходження яких очікується найближчим часом.

При Міненерго функціонує робоча група з питань організації гуманітарної допомоги в енергетичній галузі, яка працює над запитами компаній паливно-енергетичного комплексу про необхідне устаткування. Закупівлі відповідного обладнання здійснюються за міжнародними стандартами прозорості Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). У межах імплементації Фонду вже укладено контракти про закупівлю на суму майже 114 мільйонів євро.

“Ворог не полишає спроб атакувати українську інфраструктуру. Наші військові разом з енергетиками роблять все можливе, щоб захистити енергетичні об’єкти. За кошти Фонду підтримки енергетики України закуповується обладнання для наших енергетичних компаній, аби якомога швидше відновлювати електро- та теплопостачання для споживачів усієї країни”, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.